Zaznacz stronę

Warunki w sypialni w znaczący sposób wpływają na zdrowy wypoczynek. Jak się okazuje, musi być ona dobrze wywietrzona, gdyż tylko wtedy mamy dostęp do świeżego i czystego powietrza. Inną kwestią jest temperatura, która w zależności od naszego wieku, powinna wahać się od 17°C do 20°C. Natomiast wilgotność powinna wahać się między 40-60% Z pewnością każdy z nas zauważył, że jakość naszego snu w znacznym stopniu zależy od pory roku. Latem ciężej jest nam się wyspać, gdyż panujące na dworze upały nie sprzyjają temu. Zatem, jak można przygotować sypialnię na upalne noce?

Jak przygotować sypialnię na lato?

Zbyt suche powietrze lub za wysoka temperatura może być utrapieniem. W znaczący sposób obniża ona jakość wypoczynku oraz utrudnia nam zasypianie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym jesteśmy w stanie temu zapobiec! A oto one!

Moskitiera lub baldachim

W letnie noce ciężko jest spać przy zamkniętym oknie – zwłaszcza, gdy na dworze wieje przyjemny wiaterek, a temperatura jest znacznie niższa, niż w ciągu dnia. Niestety, ich otwarcie może wiązać się z wizytą niechcianych owadów. Najczęściej zalicza się do nich komary, które irytująco brzęczą i gryzą. Aby móc się przed nimi chronić, to warto zamontować moskitiery na oknach. Dobrym rozwiązaniem może być także baldachim rozłożony wokół łóżka.

Szczelne zasłonięcie okien

Latem zmagamy się z intensywnym słońcem. W zależności od trybu życia oraz zmian w pracy możemy chodzić spać w ciągu dnia, kiedy to jeszcze dużo światła wpada do sypialni. Przekłada się to na zmniejszenie poziomu melatoniny, czyli poziomu snu, co utrudnia nam zasypianie i pogarsza jakość snu. Właśnie dlatego warto już dziś zagrać o szczelne zasłonięcie okien. Możemy tutaj postawić na żaluzje, rolety, rolety rzymskie czy zasłony blackout.

Zainwestowanie w wentylator

Nie ma co ukrywać – nieodłącznym elementem letniego wyposażenia wnętrz, w tym sypialni, jest wentylator. Postawmy tutaj na produkty wysokiej jakości, który pozwoli na schłodzenie wnętrza, a tym samym uratuje nas przed tropikalnymi upałami. Świetnym trikiem jest położenie przed nim zamrożonej butelki z wodą. Pozwoli to na schłodzenie powietrza, a tym samym zapewnienia upragnionej ulgi zarówno przed snem, jak i w ciągu dnia.

Nawilżanie powietrza

Warto tutaj zaznaczyć, że zbyt niski poziom nawilżenia powietrza wpływa niekorzystnie na koncentracje oraz jakość naszego wypoczynku. Sprawia, że jesteśmy zmęczeni, a także nasilają się objawy alergii czy astmy. Warto zatem regularnie nawilżać powietrze, np. za pomocą nawilżacza powietrza. Co więcej, jeśli wkropiłam do niego kilka kropel olejku eterycznego (m.in. lawendowego), to o wiele łatwiej będzie nam się zasypiać!

Umieszczenie roślin oczyszczających i nawilżających powietrze

Stworzenie odpowiedniego mikroklimatu nie musi być trudne, wystarczy tylko postawić w sypialni na rośliny oczyszczające i nawilżające powietrze! Tak naprawdę możemy je położyć wszędzie – szafka nocna, komoda, biurko czy podłoga. Najważniejsze, aby miały zapewnić im właściwe warunki do prawidłowego rozwoju. Możemy tutaj zainwestować w takie gatunki, jak paproć, skrzydłokwiat, bluszcz czy sansewieria.

Jak przygotować łóżko na lato?

Podstawą każdego łóżka jest dobry stelaż. Dopasowanie go do materaca umożliwia nie tylko właściwe wsparcie podłoża do spania, ale także usprawnia wentylację. Jest to niezwykle ważne, gdyż w letnie noce nasze ciało bardziej się poci. Materac może gromadzić wilgoć, a poprzez odpowiednią cyrkulację powietrza, może być ona usunięta z jego wnętrza. Zapobiega to rozwijaniu się mikroorganizmów i gromadzenia alergenów. Inną kwestią jest kołdra. Produkt ten gwarantuje właściwy komfort termiczny w czasie snu. Oznacza to, że w letnie noce zapobiega przegrzewaniu się ciała. Aby było to możliwe, to najlepiej postawić na modele syntetyczne oraz o niskiej gramaturze. Są one w stanie przyjemnie otulić nasze ciało! Jeśli chodzi o poduszkę, to zaleca się tutaj również modele syntetyczne lub piankowe. Co prawda nie wpływają one w znaczący sposób na komfort termiczny, ale są w stanie zapewnić prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, a do nich zalicza się głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Oprócz tego nie zapominajmy zainwestować w inne akcesoria sypialniane dostępne w sklepie internetowym Senna Materace. Do nich można zaliczyć m.in.:

  • pościel,
  • prześcieradło,
  • ochraniacz na materac.

Fit.4.Sleep Cool Breeze jaki idealny materac na lato!

Obecnie w sklepach internetowych, takich jak Senna Materace znajdziemy wiele wysokiej jakości produktów do spania. Są tam również materace od Hilding Anders, które dostaniemy również na https://hilding.pl/. Jednak nie są to jedynie modele dostępne w ofercie! Na szczególną uwagę zasługują materace Fit.4.Sleep Cool Breeze. Posiadają one podstawowe funkcje, do których zalicza się zagwarantowanie optymalnych warunków do wypoczynku oraz prawidłowe wsparcie kręgosłupa. A co takiego je wyróżnia? Na szczególne wyróżnienie zasługuje pianka NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze. Posiada ona funkcję chłodzenia w czasie snu. Odpowiada za to powłoka Black Diamond, która poprawia izolację termiczną. Inną kwestią jest innowacyjny pokrowiec wykonany z jednej strony z dzianiny SensIce z technologią cool-to-touch. Wykazuje ona działanie chłodzące. Druga strona natomiast została uszyta z dzianiny Harmony touch i zatrzymuje ciepło. A jak wybrać idealny dla siebie model? Jak się okazuje, wielu z nas ma z tym problem, a wynika to z licznych różnic między modelami. Najlepiej zwrócić uwagę na osobiste potrzeby i preferencje, które obejmują:

  • wiek użytkownika,
  • stan zdrowia,
  • stopień twardości,
  • rodzaj wypełnienia,
  • rozmiar.

Nie zapominamy sprawdzić również pokrowiec! W celu zachowania higienicznych warunków do spania należy zapewnić przede wszystkim w modele, które mają możliwość jego ściągnięcia i wyprania w domowych warunkach.

Latem jakość naszego snu może się znacząco pogorszyć. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki panujące w sypialni! W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować sobie komfortowy wypoczynek. Pamiętajmy także, aby zainwestować tylko w produkty odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb oraz preferencji!