Zaznacz stronę

Oczywiste jest to, że odpowiednia ilość i jakość snu przekłada się na nasze samopoczucie w ciągu dnia oraz zdrowie. Problem jednak może pojawiać się wtedy, gdy nie posiadamy podłoża do snu dostosowanego do naszych potrzeb. Tego typu sytuacja ma miejsce w szczególności w czasie wyjazdów i pobytu poza domem. Jesteśmy wtenczas zdani na warunki hotelowe, w których niestety nie zawsze możemy cieszyć się komfortowym i zdrowym wypoczynkiem. Nie potrafimy znaleźć wygodnej pozycji do snu, a rano budzimy się zmęczeni oraz obolali. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Czy istnieje rozwiązanie dla jakościowego snu poza domem?

Rola materaca w zachowaniu wysokiej jakości snu

Trudno nie zgodzić się, że materac SleepMed jest kluczem do zachowania treściwego snu, a tym samym stanowi najważniejszy element wyposażenia łóżka. Przede wszystkim zapewnia wygodę, ale poza tym dba o to, aby nasze ciało było odpowiednio wsparte i zachowywało prawidłową postawę. Dzięki temu sen pozostaje spokojny, a organizm jest w stanie się dobrze zregenerować. Dodatkowo odpowiedni materac SleepMed redukuje ilość punktów nacisku, który mogłyby wywoływać poranne dolegliwości bólowe czy nawet blokować kanały żylne, przez co krew nie będzie mogła swobodnie przepływać, a to z kolei ograniczy procesy regeneracyjne w czasie snu. Ponadto dużą rolę naturalnie odgrywa tutaj dobór właściwej twardości podłoża. Każdy z nas posiada w tej kwestii nieco inne preferencje, przez co wypoczynek poza domem może niestety okazać się mało satysfakcjonujący. Twardość materaca powinna być też uwarunkowana ewentualnymi problemami zdrowotnymi czy ciężarem ciała. Jeśli przykładowo zmagamy się ze schorzeniami kręgosłupa, nieodpowiedni materac hotelowy może niestety pogłębić ten problem. Sen także pozostaje małokomfortowy i niespokojny, a my nie jesteśmy w stanie się właściwie zregenerować.

Z czym może wiązać się wypoczynek poza domem?

Gdy opuszczamy dom, musimy przygotować sie na zmiany, jeśli chodzi o warunki wypoczynku. W głównej mierze dotyczy to właśnie podłoża do snu, które niekoniecznie uwzględnia nasze potrzeby oraz preferencje. Koniec końców hotele nie byłyby w stanie zapewniać różnych materacy w zależności od naszych oczekiwań. W rezultacie więc jesteśmy narażeni na nieodpowiednie wsparcie ciała i kręgosłupa, co może następnie prowadzić do dolegliwości bólowych. Jeśli dotychczas spaliśmy na twardym materacu, a w pokoju hotelowym, u znajomych czy rodziny zastajemy miękkie podłoże, z dużym prawdopodobieństwem nie będziemy w stanie odczuć komfortu w czasie snu. Nasza sylwetka będzie nadmiernie się zapadać, co początkowo może zapewniać przyjemne uczucie otulenia, jednak w dłuższej perspektywie z pewnością przełoży się na ból pleców, lędźwi czy karku. Dlatego też głównym problemem jest tutaj niedostosowanie materaca pod względem twardości – to ta właściwość spośród wszystkich innych w największym stopniu i w pierwszej kolejności oddziałuje na jakość naszego snu. Nie bez znaczenia pozostaje też jednak higieniczność podłoża. Materace używane przez wiele osób mogą być pełne zanieczyszczeń, takich jak martwy naskórek i pot. Naturalnie na ich powierzchni oraz we wnętrzu może także osiadać kurz czy inne mikroorganizmy, które osłabiają jakość naszego wypoczynku. To szczególnie niebezpieczna sytuacja dla alergików czy osób o wrażliwej skórze. Wtenczas wypoczynek poza domem może wiązać się z reakcjami alergicznymi, np. katarem kaszlem, czy podrażnieniami skóry. Poza tym niezależnie też od standardu pokoju i warunków nie mamy pewności co do tego, czy materace są czyszczone i w jakim są stanie. Dlatego często zaleca się, aby od razu po przybyciu na miejsce sprawdzić stan podłoża do snu, przede wszystkim pod względem występowania pluskiew. Takie zjawisko nie tylko znacznie wpływa na jakość wypoczynku, ale także jest groźne dla naszego zdrowia.

Jak radzić sobie z problemami snu poza domem?

Czy zatem istnieje jakieś rozwiązanie dla uzyskania zdrowego snu poza domem? Jak radzić sobie z tego typu problemami? Doskonałym wyborem mogą być tutaj produkty SleepMed, które cechują się wieloma pozytywnymi dla zdrowia właściwościami. W szczególności warto zwrócić uwagę na model SleepMed Hybrid Comfort Plus, ponieważ posiada on odpinany top możliwy do użytkowania jako oddzielny materac nawierzchniowy. Jest on lekki i łatwy w przemieszczaniu, dlatego też może stanowić rozwiązanie podczas pobytu poza domem, kiedy nadal chcemy zadbać o wysoką jakość snu. Top ten wypełnia natomiast pianka termoelastyczna VitaRest lub Celsius-Waterlily, która doskonale dopasowuje się do potrzeb użytkownika, zapewniając wsparcie dla wszystkich części ciała. Zachowuje się ona niczym druga skóra, gdyż dostosowuje się do indywidualnych kształtów sylwetki, gwarantując prawdziwy komfort. Poza tym top służy też regulacji twardości materaca, a więc jego umieszczenie na hotelowym podłożu może przyczynić się do zwiększenia naszej wygody. Co więcej, pianka termoelastyczna posiada również właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne, co czyni ją doskonałym wyborem np. dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Nie muszą one wtenczas martwić się nieodpowiednim materacem hotelowym, a wystarczy, że wezmą ze sobą top materaca SleepMed. Pianka wspomaga także swobodny przepływ krwi, tym samym zwiększając poziom natlenienia tkanek. Sen pozostaje więc regenerujący, a wszystkie układy mogą poprawnie funkcjonować, przyczyniając się do uzyskania dobrego samopoczucia na co dzień. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że pianki termoelastyczne wykorzystywane do produkcji topu wyróżniają się właściwościami higienicznymi i hipolaergicznymi. Dzięki temu, przebywając poza domem, mamy możliwość zachowania czystych warunków snu wolnych od zanieczyszczeń czy alergenów. Top pozwala na swobodną wentylację, która wiąże się ze skutecznym odprowadzaniem wilgoci oraz zapobieganiem magazynowaniu się kurzu czy innych mikroorganizmów mogących zakłócać wypoczynek. Efektywny przepływ powietrza umożliwia także utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu snu, unikając przegrzania lub wychłodzenia organizmu. Na koniec warto również wspomnieć o wysokim poziomie wytrzymałości topu – nawet jeśli jest on używany przez dłuższy czas, nie traci na swoich właściwościach i pozostaje całkowicie higieniczny oraz doskonale sprężysty. Jest to zatem idealny produkt oraz skuteczne rozwiązanie dla problemów ze snem poza domem. Nie zapominajmy jednak o tym, aby w czasie wyjazdu również pielęgnować swoje wieczorne rytuały, które pozwalają nam się zrelaksować.

Problem nieodpowiedniego podłoża do snu poza domem jest niestety często spotykany, lecz z pomocą produktów SleepMed jesteśmy w stanie zachować zdrowy i komfortowy wypoczynek. Inwestycja we właściwy materac dopasowany do naszych potrzeb, a w szczególności w top, który może służyć jako materac nawierzchniowy, to prawdziwy strzał w dziesiątkę! W ten sposób każdy z nas może nadal cieszyć się komfortowym snem w czystym środowisku.

wyrób

Materace SleepMed Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.