Zaznacz stronę

Choć zakłada się, że wysokiej jakości materac powinien rozwiązać wszelkie problemy ze snem, a tym samym zapewniać prawdziwie regenerujący wypoczynek przekładający się na dobre samopoczucie, to jednak niewłaściwe użytkowanie materaca może mieć swoje konsekwencje. Wiąże się ono wówczas ze skróceniem żywotności materaca, gdyż powoduje odkształcenia i szybsze zużycie podłoża. Warto więc być tego świadomym, aby zapobiec zniszczeniu swojego materaca, a móc zachować zdrowy i komfortowy wypoczynek na dłuższy czas. O czym zatem w szczególności powinniśmy pamiętać?

Brak regularnego odwracania materaca

Materace SleepMed wyróżniają się między innymi tym, że możliwe jest ich stosowanie po obu stronach. Są odwracalne, a to oznacza, iż oferują komfortowy wypoczynek niezależnie od strony, na którą się zdecydujemy. Jednak w celu przedłużenia żywotności materaca zaleca się, aby produkt regularnie odwracać. Dzięki temu ciężar pozostaje równomiernie rozłożony, a to zapobiega wystąpieniu ewentualnych odkształceń w wyniku nadmiernego nacisku ciała na podłoże. Jeśli więc nie przykuwamy uwagi do tego, aby regularnie obracać swój materac, może on niestety tracić na swoich właściwościach, a zwłaszcza na zdolności do zapewniania odpowiedniego wsparcia. Z dużym prawdopodobieństwem szybciej ulegnie zużyciu, ponieważ nie będzie już tak sprężysty jak dotychczas. Starajmy się zatem pamiętać o tym, aby co jakiś czas obracać swój materac SleepMed. W ten sposób nie tylko wydłużymy jego żywotność, ale także zadbamy o wysokiej jakości, regenerujący wypoczynek.

Niepranie prześcieradła i pokrowca materaca

Kolejnym istotnym błędem w użytkowaniu materaca jest niedbanie o jego czystość. Zalegające na powierzchni i we wnętrzu materaca zanieczyszczenia mogą znacznie wpłynąć na jego kondycję, prowadząc nawet do rozwoju pleśni. W takim przypadku materac już kompletnie nie nadaje się do dalszego użycia, ponieważ stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego też naszym zadaniem jest ochrona podłoża do snu przed zabrudzeniem i wilgocią, a pomóc w tym nam może przede wszystkim odpowiednie prześcieradło oraz pokrowiec. Prześcieradło stanowi dodatkową warstwę zabezpieczającą materac przed drobnymi zanieczyszczeniami, takimi jak kurz czy martwy naskórek wydalany podczas snu. Ochrania również materac przed potem, który, mógłby przyczynić się do zalegania wilgoci w jego wypełnieniu. W związku z tym prześcieradło ulega regularnemu zabrudzeniu, a żeby zachować dobrą kondycję materaca, należy je regularnie wymieniać oraz prać. Ta zasada dotyczy także pozostałych akcesoriów sypialnianych, których obecność wpływa na żywotność materaca. Trudno jednak zaprzeczyć, że to pokrowiec stanowi tutaj istotną warstwę zabezpieczającą. Niewiele osób natomiast wie, że materace SleepMed posiadają zdejmowany pokrowiec, który śmiało można wyprać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Jeżeli pozwolimy na to, aby pozostał on zanieczyszczony, materac może niestety stracić na swojej żywotności i cennych właściwościach. Powinniśmy więc pamiętać o tym, aby regularnie prać pokrowiec, zwłaszcza jeśli ulegnie on zabrudzeniu wskutek niezamierzonego wypadku. Czysty prokrowiec stanowi klucz do zachowania doskonałej kondycji materaca SleepMed na wiele lat.

Jeśli z kolei poszukujesz dla siebie odpowiedniego podłoża do snu z odpinanym pokrowcem, warto zastanowić się nad zakupem modelu SleepMed Premium. To materac o wysokiej wytrzymałości, odporności na eksploatację i odkształcenia, dzięki czemu doskonale posłuży przez wiele lat, nawet codziennego użytkowania. Zapewnia także odpowiedni poziom komfortu oraz stabilność sylwetki w czasie wypoczynku. Możemy więc cieszyć się w pełni regenerującym snem, co przekłada się również na lepsze samopoczucie w ciągu dnia.

Brak ochrony materaca

Nieodpowiednie użytkowanie materaca wiąże się także z brakiem jakiejkolwiek jego dodatkowej ochrony. Choć pokrowiec SleepMed cechuje się doskonałymi właściwościami, to jednak na dłuższą metę może nie być w stanie samodzielnie podołać wyzwaniu zabezpieczenia materaca przed uszkodzeniami czy zanieczyszczeniami. Dlatego też w ofercie SleepMed znajdziemy dodatkowe produkty, które świetnie ochronią nasz materac, pozostawiając go w nienagannej kondycji na wiele lat. Przede wszystkim warto tutaj zwrócić uwagę na ochraniacz na materac – jego przeznaczeniem jest zabezpieczenie podłoża do snu przed wszelkimi zabrudzeniami i zanieczyszczeniami, które mogłyby wniknąć w głąb materaca. Wyróżnia się on doskonałą przewiewnością dzięki wykorzystaniu bawełny oraz oddychającej warstwy membrany PU. Ochraniacz pozwala na lepszą cyrkulację powietrza materaca, a tym samym umożliwia skuteczne odprowadzanie wilgoci i zanieczyszczeń. Co więcej, jest on przyjemny w dotyku i przyjazny dla skóry, nawet tej wrażliwej. Podobnie także jak pokrowiec ochraniacz można prać w temperaturze do 90 stopni Celsjusza, dzięki czemu jesteśmy w stanie zachować prawdziwie czyste warunki snu. Innym rozwiązaniem jest natomiast mata kokosowa SleepMed. Choć jej głównym przeznaczeniem jest zwiększenie twardości materaca, to jednak doskonale sprawdza się też jako dodatkowa ochrona podłoża do snu. Mata kokosowa charakteryzuje się bowiem znakomitą trwałością i wytrzymałością, dzięki czemu zapobiega powstawaniu odkształceń na powierzchni materaca w wyniku nadmiernego nacisku. Dodatkowo również cechuje się właściwościami higienicznymi, które pozwalają zachować czystość wypełnienia. Tym samym więc przedłuża się żywotność materaca, a my możemy cieszyć się zdrowym wypoczynkiem.

Niedostosowanie do wymagań organizmu

Jednym z najczęstszych błędów jest także niedostosowanie materaca do indywidualnych wymagań oraz potrzeb. Choć nie dotyczy to konkretnie kwestii jego prawidłowego użytkowania, to jednak przykładowo zbyt duża masa ciała może powodować występowanie licznych odkształceń i utratę sprężystości produktu. Zakłada się więc, że ciężsi użytkownicy wymagają bardziej twardego materaca, który zapewni im właściwe wsparcie sylwetki. Innym przykładem może być problem nadmiernej potliwości – jeśli materac nie odznacza się dostateczną przewiewnością, szybciej ulegnie zużyciu na skutek ciągłego kontaktu z wilgocią i potem. Na dodatek zostanie on zanieczyszczony i nie będzie zapewniał czystego środowiska wypoczynku.

Odpowiednie użytkowanie materaca SleepMed jest zatem kluczowe, aby zachować jego żywotność i dobrą kondycję na wiele lat. To, w jaki sposób postępujemy ze swoim materacem, decyduje także o jakości naszego wypoczynku. Dlatego też starajmy się regularnie pielęgnować swój materac oraz zapewniać mu dodatkową ochronę. Dzięki temu będzie on stanowił inwestycję na długie lata.

wyrób

Materace SleepMed Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.