Zaznacz stronę

Ciąża to bardzo obciążający czas dla kobiety, dlatego potrzebuje ona dodatkowej dawki wypoczynku. Ważne, aby dbała o siebie i dużo odpoczywała. Aby tak się stało, powinna korzystać z komfortowego podłoża snu. Dowiedz się, jakie modele SleepMed będą odpowiednie dla ciężarnych!

Wypoczynek kobiety w ciąży – na co zwrócić uwagę?

Podczas ciąży wypoczynek odgrywa kluczową rolę. Niestety, w tym czasie kobieta jest narażona na wiele dodatkowych nieprzyjemnych dolegliwości, które mogą pogorszyć jej samopoczucie i uniemożliwić pełne odprężenie się. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o optymalne warunki do snu. Dla przyszłych mam, które ze względu na stan zdrowia są zmuszone do spędzania dużej ilości czasu w łóżku, jest to tym bardziej kluczowe. Jednym z uciążliwych problemów, na które narażone są ciężarne, to skurcze nóg czy też bardzo silny ból kręgosłupa, który może nawet utrudnić codzienne funkcjonowanie. Aby uniknąć pogłębienia dyskomfortu, przyszła mama powinna zaopatrzyć się w odpowiednie podłoże snu. Warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zasypia – według ekspertów najbezpieczniejsza pozycja dla kobiety w ciąży to pozycja boczna, czyli leżenie na lewym boku.

W tym wypadku niezwykle przydatna okaże się poduszka SleepMed Premium Pillow, która jest dostosowana dla osób śpiących na boku. Została ona wykonana z pianki, która cechuje się bardzo wysoką gęstością i otwartokomórkową strukturą. Jej kształt jest uniwersalny, dzięki czemu będzie odpowiadać różnym osobom. Wyjątkowe właściwości pianki sprawiają, że za każdym razem indywidualnie dopasowuje się do głowy użytkownika. Zapewnia optymalne wsparcie dla kręgów szyjnych, a do tego zmniejsza napięcie nagromadzone w tej części ciała. Niweluje ponadto ból głowy i karku. Specjalna, oddychająca struktura oraz pokrowiec wyposażony w taśmę 3D zapewnia wspaniałą wentylację wkładu, umożliwiając niezwykle skuteczną cyrkulację powietrza. Dzięki temu poduszka pomaga zachować optymalny poziom higieny snu.

Właściwości ortopedyczne

W materacu dla kobiet w ciąży nie powinno zabraknąć właściwości ortopedycznych. Przyszłe mamy już nawet na początku ciąży odczuwają nieprzyjemne problemy z kręgosłupem, które nierzadko prowadzą do silnego bólu lub wytworzenia się nowych schorzeń. Z tego względu powinny zaopatrzyć się w modele SleepMed, które powstrzymują pojawienie lub pogłębianie się dysfunkcji kręgosłupa. Oprócz tego zmniejszają dyskomfort i łagodzą ból pleców oraz karku. To też gwarancja tego, że kręgosłup ma zapewnione anatomiczne wsparcie.

Właściwości przeciwodleżynowe

Kolejny element, na który kobiety w ciąży powinny zwrócić uwagę, to właściwości przeciwodleżynowe. Bardzo dużo przyszłych mam ze względu na stan zdrowia czy zagrożoną ciążę jest zmuszona do spędzania dużej ilości czasu w łóżku. Długotrwałe leżenie w jednym miejscu jest jednak niebezpieczne, ponieważ może doprowadzić do pojawienia się odleżyn. Kiedy jakaś część ciała jest uciskana przez długi czas, dochodzi do miejscowego niedokrwienia. Tak powstają rany, które mogą być źródłem silnego bólu. Materace SleepMed zapewniają swobodny przepływ krwi oraz bardzo dobre dotlenienie tkanek, dzięki którym nie dochodzi do wytworzenia się odleżyn.

Wysoki poziom higieny snu

Na komfort wypoczynku oddziałuje wiele różnych czynników. Aby zadbać o wygodę kobiety w ciąży, trzeba upewnić się, że używane przez nią podłoże zapewnia optymalny poziom higieny snu. Czystość i świeżość materaca decyduje bowiem o tym, czy możemy swobodnie się zrelaksować. W materacach SleepMed za ten aspekt odpowiada wyjątkowa technologia Airforce. Została ona wykorzystana między innymi w piance wysokoelastycznej VPPHR. Polega na specjalnym nacinaniu pianek w tzw. kratkę wentylacyjną. Prowadzi to do powstania otwartych komór, które stanowią ujście dla nadmiaru ciepła i wilgoci. Zabieg ten powoduje, że możemy liczyć na maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca.

Materace piankowe

Jakie wypełnienie materaca dla kobiety w ciąży sprawdzi się najlepiej? Bardzo często wykorzystywaną opcją są modele piankowe. Wynika to z tego, że warstwa pianki zapewnia idealne dopasowanie. To wszystko za sprawą technologii termoregulacyjnej, która reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę i na jej podstawie modeluje się zgodnie z naszymi naturalnymi krzywiznami. W materacu SleepMed Supreme zastosowano piankę VitaRest®, która skutecznie podpiera i odciąża ciało. Jej powierzchnia została podzielona na 7 stref komfortu, na skutek czego każda z kluczowych partii ciała ma zapewnione optymalne podparcie, które jest dopasowane pod kątem stopnia twardości. Ciężarne z pewnością docenią też fakt, że warstwa pianki redukuje wszelki ucisk i skutecznie niweluje napięcie nagromadzone w mięśniach.

Materace hybrydowe

Ze względu na problemy z kręgosłupem wiele kobiet w ciąży szuka materaca, który zapewni im solidne, bezpieczne podparcie. W tym wypadku sprawdzą się materace hybrydowe SleepMed. W modelu Hybrid Comfort Plus zastosowano 7-strefowe sprężyny typu Multi. Gwarantują anatomiczne wsparcie dla całego ciała. Ich specjalna budowa powoduje, że bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmiemy, kręgosłup jest odpowiednio podparty, i to na całej jego powierzchni, jako że zapewniają dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny. Świadczy to też o znakomitej elastyczności punktowej.

Solidne podparcie kręgosłupa, odciążenie ciała, wysoki poziom higieny snu – to rzeczy, które materac dla ciężarnej koniecznie musi zapewniać. Modele SleepMed oferują nie tylko to, ale i o wiele więcej przydatnych właściwości, dzięki którym kobieta w ciąży może się skutecznie odprężyć i wypocząć.

wyrób
Materace SleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.