Zaznacz stronę

Obecnie wielu z nas urządza pokoje, w tym sypialnię, według zasad określonego stylu wnętrzarskiego. Nic dziwnego, daje on ogólny zarys, jak ma wyglądać dane pomieszczenie, a także, na jakich kolorach czy dodatkach się skupić. W sypialni świetnie sprawdzą się spokojne i minimalistyczne aranżacje, które ułatwią nam zasypianie, a także wprowadzają atmosferę spokoju. Można wyróżnić tutaj styl industrialny, który sprawia, że wnętrze betonowe staje się przytulne. A w jaki sposób?

Styl industrialny – czym się charakteryzuje?

Styl industrialny stanowi swego rodzaju sposób na zagospodarowanie przestrzeni, kory jest inspirowany amerykańskimi tendencjami z lat 50. XX wieku. Wówczas rozpoczął się proces przekształcania opuszczonych fabryk i terenów przemysłowych na budynki mieszkalne. Pojawiające się wyzwania architektoniczne dały możliwość stworzenia tego wyjątkowego sposoby aranżacji. Za najbardziej charakterystyczne elementy uznaje się spora ilość wolnej przestrzeni oraz surowe materiały. Najczęściej jest to beton, szkło oraz metal. Znajdujemy tutaj także nietypowe połączenia oraz charakterystyczne oświetlenie. A co jeszcze wyróżnia ten styl?

Kolory

Klasyczna odmiana stylu industrialnego to przede wszystkim surowe, ale neutralne barwy. Wyróżnia się tutaj czerń, szarość, biel czy beż. Natomiast do dominujących materiałów i tekstur zalicza się oczywiście beton, szkło czy metal. Jednak obecnie wyróżnia się także drugą, nowoczesną i bardziej przytulną wersję. Będzie ona idealna do sypialni, gdyż modyfikuje paletę barw oraz faktur, tym samym pozwalając na wprowadzenie łóżka tapicerowanego czy odcienie głębokiej zieleni lub granatu.

Meble

Nie ma funkcjonalnego wnętrza bez mebli. Tak też jest w przypadku sypialni. Oprócz metalowego lub tapicerowanego łóżka, które idealnie będzie tutaj pasować, należy zastanowić się także nad innymi meblami. Mogą to być metalowe regały będące absolutnym klasykiem. Nie zapominajmy także o szklanym stoliku! Inną opcją są meble z drugiego obiegu, czyli w stylu retro. Idealnie się one komponują, jeśli wybierzemy te o najprostszej formie i nieprzekombinowanej kolorystyce.

Dodatki

Ilość dodatków jest tutaj ograniczona, gdyż im prościej, tym lepiej. Jednak aby móc nadać wnętrzu trochę przytulności, można celować w naturalne materiału w nierzucających się w oczy kolorach. Może to być np. wełniany koc czy welurowa poduszka. Oprócz tego postawmy na minimalistyczne lampy oraz nieprzesłonięte niczym okna.

Komfortowe łóżko w betonowej sypialni – jak je skomponować?

Nie ma co ukrywać – komfortowe łóżko w dużej mierze składa się z różnych elementów. Tak naprawdę każdy z nich w mniejszy lub większy sposób wpływa na jakość naszego snu. Akcesoria sypialniane, które zajęte, chociażby w sklepie internetowych Senna Materace, wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami. Pamiętajmy jednak, aby dopasować je do osobistych potrzeb i preferencji. A jak w trzech prostych krokach skomponować wygodne łóżko?

Krok 1 – poduszka

Poduszka odpowiada za prawidłowe ułożenie górnych partii ciała. W ich skład wchodzi głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Poprzez idealne dopasowanie do użytkownika, jest w stanie zredukować dolegliwości bólowe związane z okolicami szyi czy karku. Aby wybrać idealną dla siebie poduszkę, warto pamiętać o takich kwestiach, jak:

  • rodzaj wypełnienia,
  • stopień twardości,
  • wysokość,
  • kształt,
  • rozmiar.

Krok 2 – kołdra

Kołdra to często niedoceniany przez nas element wyposażenia łóżka. Oprócz znanej powszechnie roli, jaka jest przyjemne otulenie ciała w czasie snu, ma także za zadanie zapewnić nam komfort termiczny. Oznacza to, że latem zapobiega przegrzewaniu się ciała, a zimą – wychładzaniu. Chcąc zakupić wysokiej jakości kołdrę, należy również mieć na uwadze:

  • rodzaj wypełnienia,
  • gramaturę,
  • rozmiar.

Krok 3 – ochraniacz na materac, pościel i prześcieradło

Tutaj mamy do czynienia z elementami odpowiadającymi za zachowanie wysokiego poziomu higieny snu. Ochraniacz na materac ma za zadanie chronić podłoże do spania przed zawilgoceniem oraz zabrudzeniem. W przypadku pościeli i prześcieradła, mamy tutaj przede wszystkim do czynienia z możliwością ochrony kołdry i poduszki przed zanieczyszczeniem. Decydując się na nie, pamiętajmy, aby uwzględnić tutaj takie czynniki, jak:

  • rodzaj materiału,
  • motyw oraz kolor,
  • rozmiar.

Materac naturalny Hilding i betonowa sypialnia? Czemu nie!

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego łóżka jest materac. To właśnie on gwarantuje prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację sylwetki. Jednak na współczesnym rynku znajdziemy wiele różnych modeli. Na szczególną uwagę zasługuje materac naturalny Hilding dostępny na https://hilding.pl/. Są to model stworzony z myślą o naturalnym środowisku oraz osobach ceniących ekologiczne rozwiązania w codziennym życiu. Należy tutaj zaznaczyć, że zostały wykonane z w pełni bezpiecznych dla naszego zdrowia oraz ekosystemu materiałów. Dodatkowo wykorzystuje się tutaj takie surowce, jak olej rycynowy, len czy organiczną bawełnę! Dzięki temu materac naturalny Hilding gwarantuje:

  • szereg właściwości antybakteryjnych, antyalergicznych i przeciwbólowych,
  • wysoką sprężystość i elastyczność powierzchni,
  • długą żywotność,
  • optymalny obieg powietrza wewnątrz wypełnienia.

Oprócz tego tak jak wszystkie modele posiadają siedem stref twardości oraz pokrowiec z możliwością ściągnięcia i wyprania. Przy ich wyborze pamiętajmy, aby dopasować je do osobistych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Obejmuje to m.in. rodzaj wypełnienia, stopień twardości czy rozmiar.

Stworzenie komfortowej sypialni nie jest trudne – wystarczy tylko pamiętać o tym, aby zacząć od stylu wnętrzarskiego, który naprawdę nam się podoba. Styl industrialny oraz beton sprawią, że wnętrze będzie nowoczesne, a zarazem minimalistyczne.