Zaznacz stronę

Codziennie zmagamy się z większymi lub mniejszymi wyzwaniami, które wymagają od nas sporych pokładów energii. Ich pokonanie wiąże się nie tylko z sukcesem czy satysfakcją, ale także stresem i zmęczeniem. Z uwagi na to, po ciężkim dniu najlepiej zorganizować sobie wieczorny relaks. Dzięki niemu nie tylko będziemy lepiej spać, ale następnego dnia poczujemy się o wiele lżej! A na czym polega? 

Jak działają olejki do ciała? 

Olejki do ciała to inaczej oleje, które wyróżniają się licznymi substancjami, które mają korzystny wpływ na naszą skórę. Najlepiej stosować je zaraz po kąpieli, gdy ciało jest jeszcze rozgrzane i maksymalnie oczyszczone. Kosmetyki tego typu sprawdzą się w przypadku wieczornego relaksu, gdyż często charakteryzują się kojącym zmysły zapachem olejków eterycznych oraz mają cudowne działanie. Ich wpływ na skórę polega na:

  • zatrzymaniu wilgoci, a tym samym zapewnieniu jej nawilżenia i gładkości,
  • jej odżywienie, dzięki czemu wygląda młodo i pięknie,
  • działaniu prozdrowotnym, który niweluje lub łagodzi trądzik, egzemę i podrażnienia.

Aromaterapia – czyli uspokajające działanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne to lotne mieszaniny organicznych związków chemicznych, które wyróżniają się intensywnym zapachem. Mają wiele zastosowań, w tym idealnie sprawdzą się do aromaterapii. Jest to prosta metoda medycyny naturalnej, która wykorzystuje olejki eteryczne najczęściej drogą wziewną. Działanie zależy od zastosowanego olejku, jednak najczęściej opiera się na uspokojeniu zmysłów i odprężeniu ciała. Aromaterapia może być przeprowadzana za pomocą:

  • olejków eterycznych,
  • woski zapachowe,
  • świeczki zapachowe.

Na czym jeszcze polega wieczorny relaks? 

Wieczorny relaks można przeprowadzić na wiele sposobów. Najlepiej zacząć od domowego spa, w czasie którego możemy wykorzystać olejki do ciała. Tego typu zabiegi w korzystny sposób wpływają na odprężenie się, a tym samym ułatwiają zasypianie. Następnym krokiem może być czytanie książki lub obejrzenie ulubionego serialu. Pamiętajmy jednak, aby wszelkie urządzenia elektroniczne odłożyć co najmniej na godzinę przed snem. Ograniczy to negatywny wpływ niebieskiego światła. No i oczywiście najważniejszy aspekt całkowitego odprężenia się – idealnie dopasowany do nas materac. To właśnie on odpowiada za komfortowe warunki do wypoczywania. Dzięki temu jesteśmy w stanie się zrelaksować i choć na chwile przestać myśleć o problemach dnia codziennego. Co więcej, odpowiada za prawidłowe wsparcie kręgosłupa użytkownika, tym samym zapewniając zdrowy, spokojny i przede wszystkim komfortowy sen.

Pielęgnacja ciała to czynność, dzięki której możemy nie tylko zadbać o skórę, ale także zrelaksować się. Wcieranie olejku lub aromaterapia pozwalają nam odprężyć spięte mięśnie i uspokoić się. W ten sposób możemy się lepiej wysypiać oraz funkcjonujemy.