Zaznacz stronę

Stres, smutek, złość i strach gromadzą się w nas w ciągu dnia. Często tłumimy je w sobie, przez co później w nocy nie możemy zasnąć lub ciągle budzimy się. Aby temu zapobiec, możemy spróbować odprężyć się w godzinach wieczornych. Wymienione poniżej działania mają na celu zredukowanie stresu i negatywnych emocji, dzięki czemu kładziemy się spać z czystą głową. Zatem, czego warto spróbować? 

Po pierwsze – domowe spa

Domowe spa wiąże się z dbaniem o ciało. Oddajemy się wówczas licznym zabiegom, które przeprowadzone dodatkowo w odpowiedniej atmosferze działają zbawiennie nie tylko na skórę, ale i umysł. Oczyszczanie, peeling, nakładanie odżywek, maseczek czy nawilżanie – każda z tych czynności prowadzi do zrelaksowania się pod kątem fizycznym i psychicznym.

Po drugie – lekkostrawna kolacja

Jedzenie dostarcza licznych wrażeń sensorycznych oraz niezbędnych składników odżywczych. Warto jednak zwracać uwagę na zbilansowane posiłki, które pozwolą nam na długo cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Na dużą uwagę zasługuje kolacja, która może na noc obciążać żołądek i utrudniać zdrowy sen. Właśnie dlatego warto zadbać o lekkostrawny posiłek, spożywany najpóźniej 3 godziny przed udaniem się do łóżka.

Po trzecie – wieczorny relaks

Lifestyle balance jest bardzo ważną kwestią dla wielu z nas. Równowaga w życiu przyczynia się do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów, jednak nic nie jest możliwe, kiedy jesteśmy zmęczeni. Oznacza to, że należy znaleźć czas na relaksujące nas czynności w godzinach wieczornych, takie jak czytanie książki, słuchanie muzyki czy oglądanie ulubionego serialu.

Po czwarte – brak urządzeń elektronicznych 

Nawykiem wielu osób dorosłych staje się chodzenie do łóżka z urządzeniami elektronicznymi. Każdy z nas chce być na bieżąco z interesującymi nas informacjami, jednak sen jest równie ważny, a światło niebieskie zaburza go. Z uwagi na to, zaleca się odłożenie telefonu czy komputera na co najmniej godzinę przed udaniem się od łóżka.

Po piąte – wygodne łóżko

Nie od dziś wiadomo, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Wielu z nas doszukuje się drugiego dna w tym przesłaniu, które owszem, istnieje, jednak opisuje również komfortowe łóżko. Zainwestowanie w wysokiej jakości kołdrę, poduszkę czy materac pozwoli nam wyspać się. Nasze ciało w czasie snu będzie odpowiednio wspierane, przez co mięśnie mogą się zregenerować, a umysł wypocząć.

Odprężenie się przed snem jest niezwykle ważną czynnością. Możemy wówczas obniżyć poziom stresu, przez co szybciej zaśniemy. Co więcej, nasz sen będzie odznaczał się wyższą jakością oraz odpowiednią długością!

Zapoznaj się z ofertą https://fantasyheart.pl/, a z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz.