Zaznacz stronę

Od wieków mamy do czynienia ze stylami wnętrzarskimi, które dominują w wielu domach. Współcześnie jest to styl skandynawski, który wiele osób kocha. Sprawdza się w niemalże każdym pomieszczeniu oraz pozwala zachować schludną i uporządkowaną przestrzeń. A skąd wynika jego popularność i czy można go dopasować do swoich pasji? 

Czym charakteryzuje się styl skandynawski? 

Styl skandynawski wywodzi się z północy Europy z lat trzydziestych XX wieku. Stanowi aranżację, którą możemy osiągnąć minimalistyczne, eleganckie i przytulne wnętrze. Świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, gdyż pozwala na optyczne powiększenie. Do charakterystycznych cech stylu skandynawskiego zaliczyć można:

  • brak zbędnych stopień,
  • wykorzystanie naturalnych materiałów,
  • stonowane kolory.

Za przykładowe dodatki mogą posłużyć tutaj wiklinowe kosze do przechowania rzeczy, makramy, poduszki dekoracyjne czy koce. Dobrym rozwiązaniem będą lampy w zaokrąglonym lub opływowym kształcie.

Skąd wynika popularność stylu skandynawskiego? 

Coraz więcej projektantów wnętrz proponuje styl skandynawski. Coraz częściej słyszymy o nim w programach telewizyjnych. A skąd wynika tak duża popularność? Jak się okazuje, jego minimalny, surowy, ale jednocześnie elegancki charakter pozwala na zachowanie wystroju na lata. Możemy tutaj zmieniać drobne detale dotyczące dodatków, a wnętrze i tak nie straci swojego unikalnego charakteru. Co więcej, odpowiada on wielu osobom, przez co wybierany jest do mieszkań wynajmowanych oraz urządzanych na lata. Styl skandynawski daje sporo możliwości, dzięki czemu możemy wprowadzić tematyczne dodatki, bez zbędnego zagracenia przestrzeni. A czy sprawdzi się w sypialni miłośników koni?

Styl skandynawski w sypialni miłośników koni

Przestrzeń, jaką daje styl skandynawski, można modyfikować, dopasowując do osobistych preferencji i zainteresowań. W przypadku osób, których pasją są konie, można postawić na takie dodatki, jak:

  • podkowa na ścianie,
  • proste obrazy z końmi,
  • figurki.

Dobrą opcją będzie również pościel tematyczna czy poduszki dekoracyjne. Nie zapominajmy jednak, że to nadal łóżko, które ma za zadanie pozytywnie oddziaływać na jakość snu. Jest to możliwe poprzez zainwestowanie w liczne akcesoria sypialnie, w tym materac do spania. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj wysokiej jakości materac do spania. Odpowiada on za prawidłowe wsparcie ciała, regenerację mięśni i efektywny wypoczynek.

Aranżacja pomieszczeń w domu najczęściej sprowadza się do wyboru motywu przewodniego i stylu. Czasem jednak istnieje możliwość połączenia obu tych kwestii, dzięki czemu możemy cieszyć się piękną i przedstawiająca nasze zainteresowania sypialnią!