Zaznacz stronę

Spanie na niewygodnym lub źle dobranym podłożu może prowadzić do częstego budzenia się w nocy, a tym samym – złego samopoczucia w ciągu dnia. Sposobem na zdecydowane zwiększenie komfortu wypoczynku zastosowanie materaca nawierzchniowego. Czym zatem charakteryzuje się ten typ podłoży?

Materace nawierzchniowe – charakterystyka

Materace nawierzchniowe za sprawą swojej innowacyjnej budowy cały czas zyskują na popularności. Ich wkład zbudowany jest z maksymalnie 10-centymetrowej pianki lateksowej, termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Cała konstrukcja jest niebywale lekka i z łatwością można ją zrolować, a następnie schować lub przetransportować. Materace nawierzchniowe, które są w stanie odczuwalnie zwiększyć komfort naszego wypoczynku, mogą występować również w postaci odpinanego topu dołączonego do standardowego materaca. Takie rozwiązanie zastosowano w przypadku modelu SleepMed Hybrid Supreme Plus. Warto zatem wiedzieć, że podłoża nawierzchniowe są w stanie znacząco podnieść jakość oraz higieniczność snu, a także w prawidłowy sposób podpierać kręgosłup przez całą noc – nawet na niewygodnej kanapie.

Materace nawierzchniowe – właściwości

Materace nawierzchniowe mają wiele właściwości, które się różnią w zależności od rodzaju zastosowanej pianki. W przypadku Hilding Alt jest to innowacyjna, termoelastyczna pianka Visco, która reaguje na temperaturę i nacisk naszego ciała. Dzięki temu jest w stanie wręcz idealnie dopasować się do naszego ciała, a także znacząco zmniejszyć odczuwalną twardość pierwotnego podłoża. Co więcej, daje uczucie przyjemnego otulenia. Innym przykładem może być Hilding Tenor, w skład którego wchodzi wysokoelastyczna pianka FloFom. Wykazuje ona właściwości termoregulacyjne oraz chłodzące, dzięki czemu nie tylko odpowiednio wspiera kręgosłup, ale także i wspomaga regenerację mięśni. Do innych, ale równie ważnych cech zaliczyć można wyrównanie powierzchni kanapy, zwłaszcza charakterystycznego “łączenia”. Materace nawierzchniowe mogą pełnić również funkcję nakładki ochronnej, uniemożliwiając zabrudzenie materaca głównego oraz znacząco zwiększając jego żywotność.

Dla kogo materace nawierzchniowe?

Zdrowy i efektywny sen ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia, dlatego warto zadbać o jak najlepsze warunki do wypoczynku. Z uwagi na to warto rozważyć modele nawierzchniowe w sytuacji, gdy:

  • śpimy na wyeksploatowanym materacu,
  • metraż mieszkania nie pozwala na dogodne łóżko i śpimy na kanapie,
  • chcemy zapewnić ochronę dla materaca głównego,
  • często podróżujemy i śpimy na niewygodnych hotelowych łóżkach.

Materace nawierzchniowe stanowią świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce zwiększyć komfort swojego snu na kanapie czy wyeksploatowanym materacu. Dodatkowo posiada wiele różnych cech, dzięki czemu jesteśmy w  stanie idealnie dopasować je do siebie.