Zaznacz stronę

Wysokiej jakości materac pozwala na zdrowy i spokojny sen każdej nocy. Okazuje się jednak, że wiele osób użytkuje wersalkę lub wyeksploatowany materac, który uniemożliwia spokojny i nieprzerwany wypoczynek. Istnieje jednak sposób na zwiększenie odczuwalnego komfortu, a jest nim materac nawierzchniowy! Czym się charakteryzuje?

Dlaczego materace nawierzchnie to doby wybór?

Materace nawierzchniowe to coraz popularniejsze rozwiązanie, pomagające zwiększyć komfort snu. Wszystko za sprawą ich budowy – ich wnętrze stanowi maksymalnie 10 cm pianka. Większość modeli została zbudowana na bazie termoelastycznej pianki Visco lub wysokoelastycznej Velvet Touch. Każda z nich posiada nieco inne właściwości, dzięki czemu możemy je w odpowiedni sposób do swoich preferencji. Mogą występować również w formie odpinanego topu, jak w przypadku modelu SleepMed Premium Plus, gdzie do standardowego materaca dołączony jest top nawierzchniowy, który może być użytkowany nie tylko w zestawie, ale również samodzielnie.

Kiedy warto wybrać materace nawierzchniowe?

Bardzo często decydują się na nie osoby, które śpią na kanapie lub odkształconym materacu, który już stracił swoje właściwości. Wówczas materace nawierzchniowe umożliwiają wyrównanie powierzchni oraz dopasowanie twardości do osobistych preferencji. Pozwalają także zachować higieniczne warunki do wypoczynku, dzięki czemu bardzo chętnie stosują je alergicy. Materace nawierzchniowe mogą być używane również jako nakładki ochronne w celu zabezpieczenia materaca głównego przed zabrudzeniami oraz przedłużenia jego trwałości. Poprzez swoje unikalne cechy, takie jak lekkość i możliwość rolowania, modele nawierzchniowe idealnie sprawdzają się w dalekich podróżach, kiedy to zmuszeni jesteśmy spać w nie zawsze wygodnych łóżkach hotelowych.

Jak dobrać odpowiedni materac nawierzchniowy?

Wybór materaca do spania opiera się na osobistych preferencjach odnośnie twardości oraz czynników, takich jak waga, wiek czy stan zdrowia. Jednak materace nawierzchniowe mają zupełnie inną funkcję, dlatego z uwagi na to dobieramy go ze względu na przeznaczenie. Tak więc jeśli mamy twardy materac, a chcemy, aby był bardziej miękki, to wybierajmy modele takie jak Hilding Alt. Na zmniejszenie twardości w tym przypadku pozwala niezwykle otulająca i miękka pianka Visco. Dodatkowo reaguje ona na temperaturę i nacisk ciała, dzięki czemu świetnie podpiera kręgosłup przez całą noc. Natomiast jeśli sytuacja jest odwrotna i mamy zbyt miękkie podłoże, to warto zastosować model taki jak Hilding Bass, który znacząco zwiększa twardość. Odpowiada za to wysokoelastyczna pianka Velvet Touch, która jest wyjątkowo sprężysta i odporna na odkształcenia.

Materace nawierzchniowe są innowacyjnymi oraz praktycznymi produktami. Umożliwiają komfortowy sen na wersalkach, a także idealnie sprawdzają się w podróży. Uwzględnienie odpowiednie uwzględnienie preferowanej twardości każdy może wybrać model dla siebie!