Zaznacz stronę

Statystycznie człowiek przesypia aż ⅓ doby, dlatego warto zadbać o wysoki komfort wypoczynku. Odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika materac stanowi absolutną podstawę zdrowego wypoczynku każdej nocy. A co z osobami śpiącymi na kanapie lub wyeksploatowanym podłożu? Warto postawić wtedy na materac nawierzchniowy!

Materace nawierzchniowe – budowa

Materace nawierzchniowe wyróżniają się swą przemyślaną budową, ponieważ zbudowane są one z wysokiej jakości ok. 10 cm pianki, która została wyprodukowana przy użyciu najnowocześniejszych technologii. W zależności od modelu może to być:

  • pianka Visco – reaguje na temperaturę oraz nacisk ciała, znacząco zwiększając miękkość podłoża,
  • pianka Velvet Touch – odznacza się sprężystością i odpornością na odkształcenia, co umożliwia zwiększenie odczuwalnej twardości docelowego podłoża, a znaleźć ją można w modelu Hilding Bass,
  • pianka FloFom – wykazuje właściwości termoregulacyjne i chłodzące, a znaleźć ją można w modelu Hilding Tenor.

Materace nawierzchniowe – jaką pełnią rolę?

Materace nawierzchniowe z uwagi na ich budowę można łatwo zrolować i schować lub zabrać ze sobą w podróż. Co więcej, wnętrze oparte na piance sprawia, że są wyjątkowo lekkie i praktyczne! Każda pianka posiada inne cechy, jednak nie zmienia to faktu, że materace nawierzchniowe głównie pozwalają na zwiększenie odczuwalnego komfortu podczas wypoczynku na starym lub niewygodnym podłożu. Ich zastosowanie niweluje wszelkie nierówności, takie jak, np. “łączenie” na kanapie czy odkształcenia. Są również w stanie zapewnić nam higieniczne warunki snu, które doceni każdy alergik. Idealnie sprawdzają się jako nakładka ochronna na materac główny, co uniemożliwi zabrudzenie oraz znacząco zwiększy żywotność podłoża.

Materace nawierzchniowe – dla kogo to dobry wybór?

Materace nawierzchniowe kierowane są do konkretnej grupy użytkowników – zaliczają się do nich osoby, które śpią:

  • na kanapie,
  • na wyeksploatowanym materacu,
  • na materacu hotelowym (częste podróże).

Jako materac nawierzchniowy idealnie sprawdzi się również odpinany top, który wchodzi w skład materaca SleepMed Hybrid Premium Plus.

Materace nawierzchniowe to wyjątkowe produkty, które są w stanie zapewnić nam doskonale warunki do spania. Wszystko za sprawą unikalnej budowy oraz zastosowania innowacyjnej pianki. Nie czekajmy i już dziś wybierzmy model dla siebie!