Zaznacz stronę

Na rynku znaleźć można wiele wyjątkowych materacy nawierzchniowych, które zapewniają niebywały komfort w czasie snu. Jednak ta wyjątkowa propozycja sprawdza się przede wszystkim na niewygodnej kanapie lub też wyeksploatowanym podłożu. Z uwagi na to, czym charakteryzują się tego typu po oraz dla kogo są najlepsze?

Czym są materace nawierzchniowe?

Materace nawierzchniowe poprzez unikatową budowę, wnętrze oraz wynikające z niego właściwości. Są to kilkucentymetrowe maty, składające się z wysokiej jakości pianki lateksowej, termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Są również niezwykle lekkie i można je zabrać ze sobą wszędzie poprzez możliwość łatwego rolowania. Materac nawierzchniowy może występować także w formie topu, dołączonego do standardowego podłoża jak w przypadku Sleepmed Comfort Plus, który w swoim wnętrzu posiada dwie warstwy pianki wysokoelastycznej, a na samej górze odpinany top z pianki termoelastycznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie użyć go w każdej chwili, np. do zwiększenia komfortu snu w czasie podróży czy wyrównania powierzchni kanapy w pokoju gościnnym.

Materace nawierzchniowe a komfort snu

Zdrowy i spokojny sen zależy przede wszystkim od tego, na czym śpimy. Zarówno kanapa, jak i wyeksploatowany materac niekoniecznie przekłada się na wysokiej jakości wypoczynek, dlatego warto sprawdzić materace nawierzchniowe! Są one w stanie:

  • wyeliminować wyczuwalne “łączenie” na kanapie,
  • zwiększyć higieniczność starego podłoża,
  • wyrównać powierzchnię odkształconego materaca,
  • zwiększyć lub zmniejszyć twardość podłoża docelowego.

Do takich o takich właściwościach zalicza się przede wszystkim Hilding Alt, którego budowa opiera się w dużej mierze o termoelastyczną piankę Visco. Innym przykładem jest Hilding Tenor, ponieważ jego wnętrze bazuje na wysokoelastycznej piance FloFom, która doskonale dopasowuje się do krzywizn ciała użytkownika.

Dla kogo materace nawierzchniowe będą najlepsze?

W każdej sypialni powinien znaleźć się wysokiej jakości materac, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych preferencji użytkownika. Jednak co jeśli śpimy na kanapie, wyeksploatowanym lub starym materacu? Wówczas komfort snu może znacząco podnieść zastosowanie materaca nawierzchniowego. Jego wybór często zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz stylu życia. Nie zmienia to jednak faktu, że warto w niego zainwestować, jeśli chcemy się dobrze wyspać!

Wyspać można się wszędzie – wystarczy tylko mieć odpowiedni materac! Niezależnie od trybu naszego życia, wieku czy stanu zdrowia, dzisiejszy rynek oferuje naprawdę szeroką gamę produktów. Każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie!