Zaznacz stronę

Niewygodny lub źle dobrany materac może być powodem częstego budzenia się w nocy. Również regularne podróże czy nierówna wersalka nie sprzyjają zdrowemu wysypianiu się. Z uwagi na to warto już dziś dowiedzieć się więcej na temat innowacyjnych produktów, jakimi są materace nawierzchniowe! 

Z czego zbudowane są materace nawierzchniowe?

Coraz więcej mówi się o materacach nawierzchniowych, ponieważ tego rodzaju produkty to tak naprawdę kilkucentymetrowe maty, których wysokość raczej nie przekracza 10 cm. Są one zbudowane na bazie pianki, która gwarantuje niezwykłą lekkość produktu, dzięki czemu transport nie stanowi najmniejszego problemu, a co więcej – można je zrolować i zabrać w podróż! Materace nawierzchniowe wyróżniają się przede wszystkim rodzajem zastosowanej pianki, którą może być, np. tak jak w Hilding Alt termoelastyczna pianka Visco. Innym przykładem jest Hilding Bass, który w całości składa się z pianki Velvet Touch.

Jaką funkcję pełnią materace nawierzchniowe?

Modele nawierzchniowe to doskonały sposób na wyrównanie powierzchni odkształconego materaca lub też zmianę jego twardości, w zależności od preferencji. Podłoża tego typu charakteryzują się optymalną wentylacją wewnątrz wkładu oraz wysoką sprężystością podłoża. Jego użytkowanie może znacząco wpłynąć na zredukowanie dolegliwości bólowych pleców czy kończyn. Materac nawierzchniowy może również występować w formie topu dołączonego do standardowego materaca – takie rozwiązanie można znaleźć między innymi w SleepMed Supreme Plus. Top można z łatwością odpiąć i zabrać w podróż lub położyć na nierównej kanapie, gdy wpadają znajomi!

Materace nawierzchniowe – dla kogo?

Dla kogo w takim razie dedykowane są materace nawierzchniowe? Odpowiedź jest niezwykle prosta, ponieważ każdy, kto śpi na niewygodnej kanapie, wyeksploatowanym lub starym materacu powinien się zaopatrzyć w ten produkt! Warto również uwzględnić je w podróży służbowej, w czasie której noce spędza się w hotelowych łóżkach. Te materace nie zawsze odpowiadają naszym potrzebom, dlatego warto mieć ze sobą alternatywne rozwiązanie! Dzięki temu wyśpimy się i będziemy mieć dużo energii niezależnie od rodzaju podłoża do spania.

Materace nawierzchniowe to idealny wybór dla każdego, kto chce zwiększyć komfort wypoczynku. W zależności od naszych potrzeb oraz osobistych czynników można zakupić go osobno lub też jako odpinany top. W obu przypadkach  jest to świetne rozwiązanie!