Zaznacz stronę

Czy wybór materaca hybrydowego poprawi mój sen? Czy mając alternatywę w postaci wysokiej klasy materaca piankowego, warto zastanawiać się nad tym co lepsze? Dziś odkrywamy tajemnice materacy dla najbardziej wymagających.

Materace dla zdrowego snu – materac piankowy czy hybrydowy?

Materac hybrydowy – co to jest? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, znajdujesz się w odpowiednim miejscu. Innowacyjne konstrukcje materacy redefiniują sposób, w jaki śpimy. Wykorzystywane w nich rozwiązania prezentują tak niezwykle wysoki poziom zaawansowania technologicznego, że dotychczasowe rozumienie kwestii związanych z tym aspektem nocnego wypoczynku, zyskuje zupełnie nowych barw. Dzisiaj nie trzeba podejmować decyzji, czy lepiej wybrać materac piankowy, czy może jednak sprężynowy. W obecnej ofercie rynkowej znajdują się hybrydy tych dwóch rozwiązań. Tak samo jak sen łączy wiele dziedzin – fizjologię, anatomię, psychologię, neurologię, tak konstruktorzy nowych rozwiązań, które ten sen mają wspierać, muszą łączyć ze sobą nowoczesne metody produkcyjne. Hybrydowe materace dostępne na polskim rynku, to przede wszystkim znakomite produkty marki Hilding. Powstały one w laboratorium SleepLab, które zajmuje się tworzeniem materacy pozwalających na zupełną zmianę podejścia do kwestii ergonomii, mikroklimatu i ich wpływu na jakość snu. Dziś postaramy się rozbić na czynniki pierwsze te nowinki i podjąć decyzję – czy ich zalety przewyższają wady.

Materac piankowy czy hybrydowy – porównanie

W trakcie opracowywania nowoczesnych materacy hybrydowych, inżynierom przyświecały podobne wartości, jak w przypadku konwencjonalnych materacy. Chodzi o to, by było wygodnie, zdrowo, spokojnie, ergonomicznie, itd. Istnieje jednak kilka podstawowych kwestii, które pokazują nam skrajną odmienność tych dwóch typów rozwiązań. Hybryda różni się od materaca piankowego tym, że łączy w sobie zewnętrzne warstwy pianek z wewnętrznymi sprężynami, często połączonymi w kieszenie. Mamy więc sytuację, w której możemy korzystać z konstrukcji o sporej twardości – sprężyny bardzo mocno mogą oddziaływać na stabilność naszego ciała, wspierając ją, a także znakomitej ergonomii. Zewnętrzna, górna warstwa pianki termoelastycznej może idealnie dopasować się do kształtu naszego ciała. To prawdziwa rewolucja. Jednak od razu może pojawić się jedno, proste pytanie – czy to nie jest za dużo? Producenci starają się zachęcić do siebie wieloma marketingowymi chwytami. Opracowanie nowego typu materacy może być jedynie spowodowane chęcią pozyskania nowych klientów. Czy warto zaufać naukowym wzorom i wieloletnim badaniom? Poznajmy wady i zalety materacy hybrydowych i piankowych, aby zdecydować, czy jest to przerost formy nad treścią, czy jednak interesujące, skuteczne i nowoczesne rozwiązanie.

Materace piankowe – jakie są ich zalety i wady?

Materace piankowe mają to do siebie, że korzystają z bardzo uniwersalnych, antyalergicznych, niepodatnych na odkształcenia pianek. To jednak zarówno zaleta, jak i wada. Wielu producentów zapomina, że takie konstrukcje powinny oferować idealne parametry nie tylko względem komfortu, ale i potencjalnego okresu eksploatacji. Wygodę zapewni nam nawet budżetowa propozycja, jednak taki materac po dwóch latach może nadawać się tylko do wyrzucenia. Materac piankowy Hilding to rozwiązanie, którego okres gwarancyjny przeważnie wynosi około 15 lat. W takiej sytuacji wiemy, że możemy na nim polegać przez długi czas i nie martwić się o odkształcenia powierzchni. Jednak nie jest to coś, co od razu z góry dyskwalifikuje produkty hybrydowe – tego typu rozwiązania mają przed sobą bardzo trudne zadanie – pokonanie cenionych materacy z pianek elastycznych. Czy jest to zatem możliwe?

Materace hybrydowe – jakie są ich zalety i wady?

Materac hybrydowy korzysta z konstrukcji multipocket, która wsparta jest wieloma warstwami pianki. W niektórych z nich możemy dokonywać na własną rękę pewnych modyfikacji, jeśli chodzi o warstwy, na których śpimy. Są to produkty najwyższej klasy, które przeważnie dysponują certyfikacją medyczną. Zasadniczą wadą materacy hybrydowych jest ich cena. To modele skonstruowane z myślą o najbardziej wymagających klientach. Takich, dla których sen odgrywa bardzo dużą rolę w życiu. Materace hybrydowe dysponują najnowszymi technologiami, które są efektem pracy nad wieloma dziedzinami nauki. Tego typu rozwiązania znakomicie sprawdzają się w wielu sytuacjach, gdyż zachowują się pod naszym naporem wprost idealnie. Hybryda zapewnia zupełnie inny poziom snu, to komfort, którego możemy poszukiwać w innych modelach, jednak zasługuje on na miano topowego i klasy premium.

Cena – ile kosztuje materac piankowy a ile hybrydowy?

Za niewielkie modele hybrydowe zapłacimy około 2000 złotych do 2500 złotych. Te droższe propozycje klasy premium mogą kosztować nawet 5000 złotych. To dosyć sporo, jednak w tej cenie zyskujemy produkt o skrajnie długim czasie gwarancji, znakomitej jakości wykonania, unikatowej konstrukcji, idealnymi parametrami względem mikroklimatu i higieny snu, a także, co może i najważniejsze, certyfikacją medyczną. Za tanie modele piankowe z tego typu oznaczeniami przyjdzie nam wydać przynajmniej 1000 złotych. Przykładowy model Hilding, który spełnia normy względem certyfikacji medycznej to Hilding Rumba, którego koszt wynosi około 2000 złotych za wariant do małego łóżka jednoosobowego. Materac ten prezentuje znakomity poziom wygody, ciężko jednak oceniać, czy przewyższa na tym polu modele hybrydowe – w tym np. Hilding Electro. Ten prezentuje wybitnie dobre parametry – wiele stref twardości, zdejmowany pokrowiec, parametry antyalergiczne, wykorzystanie nowoczesnych pianek elastycznych, możliwość dostosowania materacy do potrzeb par o sporej różnicy w wadze. Różnic jest więc wiele. Sen i ergonomia to na tyle skomplikowane i subiektywne kwestie, że nie da się ich obiektywnie określić.

Gdzie kupić wysokiej jakości materace piankowe i hybrydowe Hilding?

Wysokiej klasy materace piankowe i hybrydowe Hilding dostępne są na stronie Sleepinghouse.pl. To modele w atrakcyjnych cenach, które pozwalają na wiele lat eksploatacji. Na Hilding.pl znajdziesz różne rodzaje materacy o różnych wymiarach np. materac piankowy 90×200, materac hybrydowy 160×200, materac sprężynowy 80×200, materac składany itd. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac wybrać, bądź czy lepszy będzie materac piankowy czy hybrydowy, pamiętaj, że na oficjalnej stronie Hilding znajdziesz szczegółowe informacje na temat konkretnych modeli, wykorzystanych w nich technologii, a także praktycznych porad na temat wyboru właściwego materaca. Co więcej, eksperci Hilding dostępni na czacie pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji zakupowej – to szczególnie ważne podczas zakupów przez internet. Na blogu dostępne są jeszcze szersze opracowania na temat różnic pomiędzy poszczególnymi typami materacy, a także zasadach doboru właściwego podłoża do spania.

Jak dobry materac wpływa na komfort snu?

Dobór idealnego materaca jest kluczowy dla prawidłowego snu i wypoczynku. Chodzi tu jednak nie tylko o kwestię wygody. Ergonomia ma realne przełożenie na to, jak będziemy czuć się po wstaniu rano z łóżka. To także klucz do zachowania wysokiej sprawności układu kostnego i sercowo-naczyniowego. Schorzenia na tym tle często są efektem spania na źle dobranej powierzchni, która nie jest w stanie zapewnić nam skutecznego podparcia. Wybranie właściwego materaca ma także znaczenie dla intensywności i głębokości snu. Czując odprężenie i relaks, będziemy łatwiej i skutecznej wypoczywać. W trakcie snu musimy leżeć w miarę możliwości „luźno”. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasze mięśnie szybko się zregenerują, a my będziemy mogli ruszyć kolejnego dnia z realizacją niezwykłych pomysłów, które nadeszły w trakcie spokojnego i wygodnego snu. Temat higieny snu jest niezwykle złożony. Niestety – wciąż nie mamy kompletnej wiedzy w tej materii. Na szczęście naukowcy związani ze SleepLab pracują nad tym, by innowacje pojawiały się częściej i pozwalały na znaczącą poprawę jakości naszego wypoczynku. Natomiast wiedzę, którą zdobywają na bieżąco w trakcie coraz to odważniejszych badań, aplikują w nowych konstrukcjach Hilding.