Zaznacz stronę

Dowiedz się, dla kogo to najlepszy materac i dlaczego warto mieć go w swojej sypialni.

Jak zbudowany jest materac termoelastyczny Hilding Thermo?

Materac termoelastyczny Hilding Thermo to materac zbudowany z dwóch pianek: termoelastycznej i wysokoelastycznej. Pianka termoelastyczna naturalnie dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego nacisku oraz ciepła. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do kształtu kręgosłupa i jest w stanie równomiernie podeprzeć go w każdym jego odcinku. Pianka wysokoelastyczna jeszcze bardziej zwiększa komfort snu, a do tego odpowiada za większą stabilność materaca. Materace termoelastyczne Hilding Thermo mają też aż siedem stref twardości, co pozwala jeszcze lepiej podpierać ciało podczas snu oraz skutecznie regenerować mięśnie. Materac termoelastyczny Hilding Thermo ma też bardzo dobrą wentylację, na którą wpływa m.in. wszyta z jego boku taśma 3D oraz wspomagający cyrkulację powietrza w materacu pokrowiec Tencel. 

O czym pamiętać dobierając rozmiar materacy termoelastycznych Hilding Thermo?

Jaki rozmiar materaca termoelastycznego Hilding Thermo będzie najlepszy? Poniżej znajdziesz nasz przewodnik, w którym podpowiemy Ci, jaki materac termoelastyczny najlepiej wybrać i jak dopasować jego rozmiar do Twojej sylwetki oraz wymiarów Twojej sypialni.

  • Rozmiar 80×200 cmmaterac termoelastyczny 80×200 cm to idealny materac dla nastolatków, osób o drobnych sylwetkach albo posiadających małą sypialnię, w której nie zmieści się obszerne łóżko.
  • Rozmiar 90×200 cm – to najbardziej standardowy rozmiar materaca do łóżka dla jednej osoby. Wygodnie wysypiają się na nim wszystkie osoby o drobnych oraz normalnych sylwetkach.
  • Rozmiar 100×200 cm – dla osób śpiących solo o większych sylwetkach, materace termoelastyczne 80×200 cm lub 90×200 cm mogą być zbyt wąskie. Warto wybrać wtedy trochę większy materac o szerokości 100 cm.
  • Rozmiar 120×200 cm – to najbardziej klasyczny materac dla par, który pasuje do standardowego łóżka dla partnerów.
  • Rozmiar 140×200 cm lub 160×200 cm – w takich rozmiarach warto kupić materac, jeśli oboje lubicie mieć trochę więcej swobody w łóżku lub każde z Was lubi mieć w nim „swoją połówkę”.
  • Rozmiary 180×200 cm lub 200×200 cm – takie wymiary mają naprawdę duże materace do łóżek kontynentalnych.
    Warto, aby w taki materac zainwestowali partnerzy o trochę większych sylwetkach. Nie będą musieli spać mocno przytuleni, aby dobrze wypocząć na łóżku.

Dla kogo wskazane jest spanie na materacu termoelastycznym Hilding Thermo?

Taki materac jest idealnym wyborem dla osób, które mają wady postawy, cierpią na schorzenia kręgosłupa lub pleców spowodowane spędzaniem większości dnia w niewygodnej pozycji. Materac Hilding Thermo skutecznie pomoże im regenerować mięśnie w trakcie wypoczynku i zlikwiduje wszystkie napięcia. Na tym materacu bardzo komfortowo mogą wypoczywać też partnerzy, bo bardzo dobrze dopasowuje się on do ich sylwetek. Materac Hilding Thermo to też dobry wybór dla seniorów, bo pozwala on zadbać o zdrowie ich kręgosłupa. W przypadku osób starszych warto wybrać materac o średnim stopniu twardości, który pozwoli uniknąć drętwienia nóg, z którym często borykają się seniorzy. Ponieważ materac termoelastyczny zapobiega powstawaniu punktowych ucisków, poprawia też krążenie i zmniejsza ryzyko pojawiania się po nocy obrzęków. Materace termoelastyczne Hilding Thermo są też polecane zmarzluchom. Pianka termoelastyczna bardzo dobrze trzyma ciepło, dlatego śpiąc na takim materacu możesz uniknąć problemu zimnych stóp. Z tego powodu takiego materaca lepiej, aby unikały osoby, którym często robi się gorąco w nocy. Lepszym rozwiązaniem będzie u nich materac o podwyższonej przewiewności, na przykład materac lateksowy 80×200 cm lub w większym rozmiarze, na przykład dla partnerów.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl