Zaznacz stronę

Innowacje dotyczą wielu dziedzin naszego życia, również… snu. Warto skorzystać z najnowszych osiągnięć markowych producentów, których oferta pozwoli na dopasowanie materaca idealnego do naszych potrzeb. Dla tych, którzy stoją przed wyborem materaca, przybliżymy innowacyjny materac hybrydowy Hilding Dance.

Choć według badań tylko 25 procent Polaków śpi na łóżku z ramą, to jednak od kilku lat systematycznie zwiększa się ilość użytkowników materacy dobrej jakości. Korzystając z najnowszych osiągnięć, wybieramy materace, które zagwarantują nam wysoki komfort snu. Niewątpliwie wśród nich znajduje się materac sprężynowy Hilding Dance.

Czym wyróżnia się materac sprężynowy Hilding Dance na tle konkurencyjnych materacy?

Materace sprężynowe Hilding Dance znajdziemy w ofercie firmy Hilding Anders – lidera tej branży , innowacyjnego producenta łóżek i materacy, ale i produktów pod markami prywatnymi, takimi jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed. Jego produkty znajdziecie m.in. na portalu sennamaterace.pl.

Wysoka jakość materacy sprężynowych tej marki zapewnia najlepszą elastyczność punktową dzięki temu, że pojedyncze sprężynki pracują w nich niezależnie od siebie. Równie wysoką jakość zapewniają innowacyjne materace piankowe tej firmy, natomiast najlepsze cechy obydwu materacy, piankowych i sprężynowych, łączą materace hybrydowe. Jak wyjaśnia producent, tworzą je wysokiej jakości komponenty, które przekładają się na odczuwalny komfort snu, ale też właściwości sprzyjające zdrowemu snu. Materace hybrydowe są więc odpowiedzią dla najbardziej wymagających użytkowników.

Materac sprężynowy Hilding Dance należy do nowoczesnych materacy hybrydowych. Zbudowany jest z 7-strefowego systemu drobnych sprężynek Pocket Plus o wysokości aż 15 cm. Pozwalają one uzyskać najbardziej optymalną sprężystość, bardzo wysoką elastyczność punktową oraz doskonałe wsparcie, tworząc idealne rozwiązanie dla par oraz par z dużą różnicą wagową.

Na tle konkurencyjnych materacy wyróżnia go konstrukcja – wierzchnia warstwa stworzona została z dwóch wysokich blatów pianek – wysokoelastycznej pianki HR o wyższym poziomie twardości, dla zapewnienia dodatkowego podparcia, oraz lekko chłodzącej pianki FloFom. Razem tworzą strefę optymalnego komfortu. Ważne jest również, że materac każdorazowo reaguje na zmianę ułożenia ciała i dostosowuje swój kształt do kręgosłupa, co pozwala na dogłębną regenerację wszystkich mięśni.

Materac zaopatrzony jest w pokrowiec Italiano, który niweluje nieprzyjemne zapachy i posiada właściwości antyalergiczne. Dzięki dodatkowi wiskozy, jest niezwykle przyjemny w dotyku, a strefowy design daje ciekawy efekt trójwymiarowości.

W jakich rozmiarach oferowane są materace sprężynowe Hilding Dance?

Materace sprężynowe Hilding Dance znajdziemy w rozmiarach, które pasują do większości standardowych łóżek: 80, 90, 100, 120, 140, 160 i 180 cm. Długość każdego z nich to 200 cm. Wysokość materaca, niezależnie od rodzaju wybranego pokrowca, wynosi ok. 28 cm.

Jaki rozmiar materaca sprężynowego Hilding Dance najlepiej wybrać? Musimy dopasować go przede wszystkim do wielkości naszej sypialni. Świetnie, jeśli uda nam się wygospodarować miejsce na szafkę nocną (przydaje się do odłożenia na nią książki, okularów, postawienia nocnej lampki czy wody). Na szczęście developerzy również zrozumieli, jak ważny jest komfort snu, więc sypialnie w nowoczesnym budownictwie nie odbiegają wielkością od tych, budowanych w domach jednorodzinnych.

Szerokość materaca uzależniona jest też od naszej wagi. Choć zalecaną minimalną szerokością dla dorosłego człowieka jest 90 cm, to w przypadku osób o większej wadze przyda się materac sprężynowy 120×200. Będzie on również odpowiedni dla tych, którzy lubią wiercić się przez sen. W przypadku podwójnych materacy, które zaczynają się od szerokości 140 cm, wybierzmy raczej szersze materace, np. 160×200 lub 180×200 cm. Pamiętajmy, że im większą mamy powierzchnię do spania, tym większy jest komfort naszego snu.

Dla tych, którzy nie chcą jeszcze pozbywać się wcześniej zakupionego materaca, polecamy materac nawierzchniowy 120×200 – na pewno zauważycie pozytywną różnicę w użytkowaniu.

Kto powinien wybrać spanie na materacu sprężynowym Hilding Dance?

Materac sprężynowy Hilding Dance polecany jest szczególnie dla par o dużej różnicy wagowej, powyżej 30 kg. Zapewnia on więcej niezależnych punktów podparcia, zwiększając tym samym elastyczność punktową.

Dance sprawdzi się też świetnie dla osób aktywnych, ponieważ jego konstrukcja zapewnia odprężenie i szybką regenerację zmęczonych mięśni. Zalety tego materaca docenią również osoby z bólem kręgosłupa – stabilizuje on pozycję kręgosłupa i odpręża jego mięśnie. Seniorzy zauważą natomiast stabilizację i doskonałe wsparcie ciała. Materac Hilding Dance jest sprężysty, a przy tym ułatwia wstawanie i obracanie się.

Jak podkreśla producent, materac ubrany jest w pokrowiec wolny od substancji szkodliwych dla zdrowia, niezawierający substancji potencjalnie alergogennych, dlatego polecany jest także alergikom. Osoby, które odczuwają ciepło chętnie skorzystają z chłodzących właściwości pianki FloForm.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl