Zaznacz stronę

Mówimy „tani materac 80×190” i musimy wiedzieć o dwóch sprawach. „Tani” w przypadku niektórych producentów wcale nie znaczy „niskiej jakości”, a rozmiar podany w centymetrach to oddzielne zagadnienie, które musi być rozpatrzone osobno. Słynny szwedzki producent Hilding potrafi połączyć dobrą cenę z prawdziwie światową jakością.

O czym pamiętać przed zakupem taniego materaca?

Pamiętać należy o jakości, zawsze, nawet wtedy gdy interesują nas tanie materace. Szwecja znajduje się blisko kraju nad Wisłą, więc jesteśmy preferencyjnym rynkiem dla Hilding, produkującego materace już prawie 100 lat i mamy to szczęście, że tanie materace, materace w dobrych cenach, od Hilding otrzymujemy jako produkty najwyższej klasy. Pamiętać należy także o tym, że konkurencyjne ceny Hilding nie wykluczają prawdziwej jakości, ale nie można tego powiedzieć o wszystkich producentach, więc tani materac w bardzo podobnej cenie możemy nabyć jako rzecz mało użyteczną, albo też fantastyczny materac na długie lata, który będzie służył naszemu komfortowi i zdrowiu – to główna różnica między materacami dostępnymi na każdą kieszeń. Owszem, nie musimy przepłacać, ale musimy być czujni, aby za relatywnie niewielką kwotę nie kupować przedmiotów niewartych nawet tej ceny. Trudno znaleźć na polskim rynku materacy drugie takie połączenie doskonałości i świetnych cen, jakie proponuje Hilding.

Czym kierować się dobierając rozmiar tanich materacy?

Zgodnie z tytułem interesują nas teraz tanie materace 80×190. Ten rozmiar to mały materac jednoosobowy dla osób o normalnym wzroście. Rozmiar dobieramy także do wielkości naszej sypialni, ale pamiętamy tak samo o własnych preferencjach lub koniecznościach lokalowych, które mogą nam podyktować spanie w pojedynkę lub – w modelach o szerokości ponad 120 cm – pozwolą na dobry sen dwóm osobom. To, jaki rozmiar taniego materaca będzie najodpowiedniejszy w przeważającej mierze zależy od rozmiarów i wagi ciała użytkownika lub użytkowników, którzy będą z niego korzystać. Dobry dobór rozmiaru w efekcie przyniesie nam komfort i zdrowie.

Jak mówiliśmy, tani materac 80×190 jest przeznaczony dla jednej osoby o standardowym wzroście. Dobre przykłady to materace Hilding Funky albo Hilding Breakdance. Oba są modelami piankowymi, oferowanymi w cenach osiągających najlepszy stosunek do jakości. Ale oczywiście dobry, tani materac 80×190 nie musi być materacem piankowym. W tym przedziale cenowym i przy tej wielkości materaca równie dobrze możemy postarać się o materace sprężynowe (nawet innowacyjne kieszeniowe multipocket), hybrydowe, lateksowe, wykorzystujące maty kokosowe albo łączące warstwy różnego rodzaju pianek termoaktywnych i elastycznych. Pod tym względem na pewno atrakcyjny będzie materac visco 80×190 (visco jest rodzajem wysokozaawansowanej pianki termoelastycznej, więc takiej, która reaguje na ciepłotę ciała, temperaturę).

Tani materac – ile musimy za niego zapłacić?

Mówiąc o „tanich materacach” nie mamy na myśli materacy najtańszych, po których można spodziewać się jedynie szybkiego zużycia i nie spełniania podstawowych standardów tej klasy produktów. Mamy na myśli materace, które nie przekraczają widełek cenowych ustalonych dość swobodnie na poziomie 1000 zł. Za wspomniane już i godne polecenia modele Hilding Funky i Breakdance zapłacimy odpowiednio nie więcej niż 700 i 800 zł. – to są przykłady tanich materacy 80×190, które zachowują standard jakości. To rzetelna informacja: poniżej tej ceny nie znajdziemy materacy, o których moglibyśmy powiedzieć, że spełnią swoje zadanie. Wprawdzie można znaleźć tańsze materace, ale nie warto ich kupować, ponieważ oszczędzone drobne pieniądze będą tak naprawdę stracone. Materace te może i są najtańsze, ale może jednak nie? Ponieważ szybko będziemy musieli je wymienić na nowe! A dobry tani materac będzie działał efektywnie dla naszego zdrowia, komfortu, dobrego snu – a więc dla naszej jakości życia – przez wiele długich lat. (Pamiętajmy, że Hilding jest gotów przyznawać swoim materacom nawet piętnastoletnie gwarancje).

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl