Zaznacz stronę

Masz wrażenie, że Twój materac wymaga renowacji bądź wymiany na nowy? Fundusze nie pozwalają na zakup wysokiej klasy materaca? Optymalnym rozwiązaniem może okazać się materac nawierzchniowy. Dobrze dobrana nakładka na materac znacząco poprawia komfort snu i niweluje dolegliwości bólowe związane z użytkowaniem źle dobranego bądź zużytego materaca. Sprawdź co możesz zyskać decydując się na materac nawierzchniowy oferowany przez Hilding.

Materac nawierzchniowy – co to?

Materac nawierzchniowy to nakładka na materac, która pozwala „zregenerować” stary bądź źle dobrany materac. Dzięki materacowi nawierzchniowemu, Twój stary materac może zyskać „drugie życie”. Odpowiednio dobrana nakładka na materac pozwala wyrównać nierówności powstałe w trakcie użytkowania materaca, a także zniwelować jego odczuwalne zużycie. Właściwie dopasowany materac nawierzchniowy pozwala znacząco poprawić komfort snu, dzięki zapewnieniu naszemu ciału (a zwłaszcza kręgosłupowi) odpowiednich punktów podparcia. Decydując się na zakup materaca nawierzchniowego, zyskujesz spokojne, wygodnie przespane noce, nie nadwyrężając przy tym znacznie domowego budżetu. Jeśli zastanawiasz się jaki materac nawierzchniowy wybrać – zerknij do naszego poradnika i wybierz optymalny model.

Materace nawierzchniowe w ofercie Hilding

Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia w projektowaniu i produkcji materacy, spełniających zróżnicowane oczekiwania i potrzeby klientów na całym świecie, postanowiliśmy wzbogacić naszą ofertę o wysokiej jakości materace nawierzchniowe. Aktualnie w naszej ofercie znajdziesz trzy materace nawierzchniowe, podczas produkcji których zastosowaliśmy najnowsze technologie i tworzywa, by maksymalnie poprawić komfort snu naszych klientów. Oferujemy następujące materace nawierzchniowe – Bass, Tenor oraz Alt. Bass to najtwardsza nakładka na materac w naszej ofercie, skonstruowany jest ze sprężystej pianki Velvet Touch. Tenor to rozwiązanie pośrednie, doskonale wyrównuje nierówną powierzchnię starego materaca, dzięki zastosowaniu wysokoelastycznej pianki FloFom. Alt to materac nawierzchniowy z pianki termoelastycznej, który usatysfakcjonuje najbardziej wymagających użytkowników. Powstał jako odpowiedź na specjalne wymogi osób zmagających z różnymi zdrowotnymi przypadłościami. Poniżej znajdziesz kompleksową charakterystykę poszczególnych modeli.

Materac nawierzchniowy Hilding Bass – charakterystyka

Hilding Bass to najtwardszy materac nawierzchniowy znajdujący się w naszej ofercie. Szczególnie polecamy go osobom, które pragną poprawić komfort snu i uniknąć wymiany materaca na nowy. Zastosowanie materaca nawierzchniowego Hilding Bass pozwala zwiększyć odczucie twardości – wyrównać zużytą, nierówną powierzchnię posiadanego materaca, a także dopasować źle dobrany materac do aktualnych potrzeb użytkowników.

Hilding Bass zwiększy twardość powierzchni spania, ale jednocześnie pozytywnie wpłynie na jej elastyczność, dzięki zastosowaniu sprężystej pianki Velvet Touch. Pianka sprawia, że podłoże dopasowuje się do aktualnie przybranej pozycji spania, ale szybko wraca do swego pierwotnego kształtu – co znacznie poprawia komfort snu i jednocześnie sprawia, że tworzywo przez długi czas użytkowania nie odkształca się i nie traci swoich pierwotnych właściwości. Udzielamy aż 15 lat gwarancji na materac Hilding Bass.

Materac nawierzchniowy twardy jakim jest Hilding Bass ma wysokość około 7 cm – z czego 4,7 cm stanowi pianka Velvet Touch. Doskonałym uzupełnieniem tego innowacyjnego wypełnienia są pokrowce wykonane z najwyższej jakości materiałów – istnieje możliwość wyboru pomiędzy pokrowcem Cashmere lub Tencel.

Hilding Bass to lekki materac nawierzchniowy charakteryzujący się doskonałą oddychalnością – co sprawia, że korzystanie z topu jest równie komfortowe zimą, jak i upalnym latem. Wysoka przepuszczalność powietrza, a także zastosowanie bezpiecznych dla zdrowia, antyalergicznych materiałów sprawia, że jest on doskonałym wyborem dla alergików i osób skłonnych do uczuleń. Materac Hilding Bass posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który zaświadcza o wysokiej jakości zastosowanych materiałów i bezpieczeństwie jego użytkowania. Materac ten można prać w temperaturze 40°C, co pozwoli dodatkowo zadbać o higieniczność snu.

Materac nawierzchniowy Hilding Bass dostępny jest w rozmiarach 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200.

Materac nawierzchniowy Hilding Tenor – charakterystyka

Hilding Tenor to materac nawierzchniowy wykonany z wysokoelastycznej pianki FloFom, doskonale niweluje wszelkie nierówności zużytego materaca, sprawiając, że znów możesz cieszyć się wygodą i spokojnym snem. Hilding Tenor to najbardziej uniwersalny materac nawierzchniowy, który posiadamy w ofercie. Wysokość materaca nawierzchniowego Hilding Tenor wynosi 6 cm – z czego 4 cm to wypełniająca go wysokoelastyczna pianka FloFom, pozostałe 2 cm stanowi pokrowiec Tencel.

Właściwości użytej w tym materacu pianki sprawiają, że idealnie współgra on z potrzebami użytkownika. Pianka FloFom optymalnie układa się pod naszym ciałem, zapewniając kręgosłupowi właściwe podparcie podczas snu, co umożliwia regenerację, niweluje dolegliwości bólowe i zapewnia komfortowy sen.

Materac nawierzchniowy Hilding Tenor cechuje dobra wentylacja, i co ważne, posiada on właściwości chłodzące, które docenimy zwłaszcza upalnym latem. Materac został wykonany z bezpiecznych dla zdrowia tworzyw (posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100), które nie podrażniają i nie wywołują alergii, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowany przez osoby zmagające się z astmą czy alergią. Materac Hilding Tenor można prać w temperaturze 60°C, co pozwala na usunięcie z jego powierzchni większości wirusów, bakterii i grzybów, a tym samym zapewnić nie tylko wygodny, ale i bezpieczny sen.

Na materac nawierzchniowy Hilding Tenor udzielamy 15-letniej gwarancji.

Materac nawierzchniowy Hilding Tenor możesz nabyć w następujących rozmiarach: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200.

Materac nawierzchniowy Hilding Alt – charakterystyka

Materac nawierzchniowy Hilding Alt sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dlaczego? Został on wykonany z połączenia pianki termoelastycznej Visco oraz pianki wysokoelastycznej FlexiFoam. Górną warstwę materaca nawierzchniowego Hilding Alt stanowi niemal 4 cm pianka termoelastyczna Visco, która dzięki swoim właściwościom idealnie dopasowuje się do aktualnie przybranej przez użytkownika pozycji spania. Pianka pod wpływem ciepła zmienia swój kształt niejako „otulając” nasze ciało. Gdy zmienimy ułożenie, pianka po chwili wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dodatkowa 1 cm warstwa wysokoelastycznej pianki FlexiFoam nieco usztywnia nakładkę, sprawiając, że staje się ona bardziej odporna i wytrzymała.

Zastanawiasz się dla kogo nakładka termoelastyczna na materac będzie najlepszym wyborem? Zalecana jest użytkownikom, którzy preferują miękką i elastyczną powierzchnię spania. Zdecydowanie poprawi ona komfort snu osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz stawów czy problemami krążeniowymi. Hilding Alt sprawdzi się także jako materac nawierzchniowy ortopedyczny, zapewni komfortową, optymalną pozycję i szybszą rekonwalescencję po operacji, kontuzji czy wypadku.

Na materac nawierzchniowy Hilding Alt udzielamy 15-letniej gwarancji. Materac dostępny jest w dwóch rodzajach pokrowców – możesz wybrać pomiędzy znakomitymi Cashmere oraz Tencel. Całkowita wysokość nakładki wynosi 7 cm. Materac nawierzchniowy Hilding Alt posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który potwierdza, że został on wykonany z najwyższej jakości materiałów o właściwościach antyalergicznych, bezpiecznych dla zdrowia użytkowników. Materac ten można prać w temperaturze 60°C, co pozwala zdecydowanie zwiększyć higieniczność snu i zniwelować wszelkie szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje. Materac nawierzchniowy Hilding Alt odpowiedni jest dla alergików.

Materac Hilding Alt dostępny jest w rozmiarach: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200.

Kto powinien wybrać materac nawierzchniowy do spania?

Jeśli budzisz się z obolałym karkiem, plecami lub biodrem to znak, że być może przyszedł czas na wymianę materaca! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uległ on zużyciu bądź został źle dobrany (jest zbyt miękki lub twardy – niewłaściwie dopasowany do wagi użytkowników). Zakup materaca to spory wydatek, na którym nie warto oszczędzać. Optymalnym rozwiązaniem jest zakup materaca nawierzchniowego wysokiej jakości, który w zakupie jest nieco tańszy od klasycznego materaca, a pozwoli znacząco poprawić komfort snu i posłuży nam przez długie lata. Materac nawierzchniowy powinien zostać dobrze dopasowany zarówno do oczekiwań, jak i wagi użytkowników (pomocą przy wyborze służą nasi konsultanci).

Zakup materaca nawierzchniowego z pianki termoelastycznej to optymalne rozwiązanie dla osób, które borykają się z przejściowymi problemami zdrowotnymi – doznały urazu bądź są po operacji i przechodzą proces rekonwalescencji.

Materace nawierzchniowe sprawiają, że bez nadmiernych wydatków możesz podarować „drugie życie” swojemu materacowi lub „naprawić” błędną decyzję zakupową.