Zaznacz stronę

Choć sen zawsze jest ważny, to dzieci w wieku dorastania powinny szczególnie się o niego zatroszczyć. Wynika to z tego, że ilość wypoczynku oddziałuje nie tylko na ich samopoczucie, ale też prawidłowy rozwój. Dowiedz się więcej na ten temat i odkryj, jak zadbać o jakościowy sen z materacem SleepMed.

Sen a rozwój dziecka

Dzieci potrzebują znacznie więcej snu niż dorośli. Niemowlęta przesypiają nawet po kilkanaście godzin dziennie. Ilość ta zmniejsza się wraz z wiekiem. Tak duże zapotrzebowanie wynika z tego, że sen w znacznym stopniu oddziałuje na prawidłowy rozwój malucha. Kiedy śpi, przyswaja i zapamiętuje informacje, a jego mózg się regeneruje. Zdobywa w ten sposób cenną wiedzę. Co więcej, podczas snu przysadka mózgowa zwiększa produkcję hormonu wzrostu, który ma znaczenie dla wzrostu kończyn długich i narządów wewnętrznych. Dlatego wypoczynek jest niezbędny do rośnięcia. Sen wpływa też na zdolność koncentracji i decyduje o tym, czy dziecko będzie mogło łatwo się skoncentrować na nauce czegoś nowego. Regularne wysypianie się odpowiada również za to samo, co u dorosłego człowieka – niweluje uczucie zmęczenia, pozwala zregenerować organizm i naładować energię. Jeśli maluch nie ma możliwości pełnego odprężenia się, może to doprowadzić do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak spadek odporności, uczucie ciągłego zmęczenia, drażliwość czy trudności ze skupieniem się.

Jaki rozmiar materaca SleepMed?

Najmniejszy rozmiar materaca SleepMed to 80×200. Wielkość ta sprawdzi się w przypadku starszych dzieci i nastolatków. Większa przestrzeń snu sprawi, że będą mogli korzystać z materaca nawet wtedy, gdy podrosną. Zapewni im ona niezbędną swobodę ruchów i umożliwi znalezienie komfortowej pozycji snu. Rozmiar ten będzie idealny do łóżka pojedynczego, które zmieści się nawet w nie za dużej, dziecięcej sypialni.

Dopasowanie podłoża snu

Jeśli zależy nam na tym, aby zadbać o sen naszego dziecka, powinniśmy zapewnić mu takie podłoże snu, które będzie dla niego odpowiednio dopasowane. W przypadku materacy SleepMed zapewni nam to wyjątkowa technologia termoelastyczna. W modelu SleepMed Comfort gwarantuje to pianka VitaRest®, która pod wpływem wytwarzanej temperatury dostosowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika. Zapewnia w ten sposób idealne dopasowanie, dzięki któremu kręgosłup jest prawidłowo podparty, a ciało może się w pełni odprężyć. Zredukowany zostaje ponadto nacisk punktowy. Pianka zapewnia przyjemne uczucie otulenia i niezwykłą miękkość, które wpływają na zwiększenie poziomu komfortu i powodują, że napięcie, które na co dzień gromadzi się w mięśniach, zostaje skutecznie zredukowane.

Dopasowując podłoże snu, należy też zwrócić uwagę na jego stopień twardości. Materac nie powinien być ani za miękki, ani za twardy. W przypadku dzieci najlepszym rozwiązaniem będą materace miękkie, które zalecane są tym, którzy ważą mniej niż 60 kilogramów. Jeśli jednak będziemy potrzebowali bardziej twardej powierzchni, zawsze możemy skorzystać z opcji regulacji twardości. Modele z kolekcji Standard i Hybrid posiadają ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®, którą, po rozpięciu pokrowca, wystarczy przełożyć na drugą stronę. Produkty z serii Plus i Hybrid Plus zawierają odpinany top, również wykonany z pianki termoelastycznej. Jest on bardzo łatwy w użytkowaniu – wystarczy przepiąć go na przeciwną część materaca, aby uzyskać podłoże o innym stopniu twardości.

Właściwości ortopedyczne

Okres dorastania to czas, w którym u wielu dzieci pojawiają się schorzenia kręgosłupa czy inne dolegliwości. Z tego względu właściwości ortopedyczne, zapewniane przez materace SleepMed, okażą się tak przydatnym elementem. Dzięki nim nie dochodzi do pogłębienia lub pojawienia się nowych dysfunkcji kręgosłupa. Oprócz tego zminimalizowany zostaje ból pleców czy karku, umożliwiając pełne odprężenie. Kręgosłup ma zagwarantowane zdrowe, bezpieczne podparcie.

Zapobieganie alergiom

Duża część najmłodszych zmaga się również z alergiami. Dlatego warto zainwestować w artykuły o właściwościach antyalergicznych, które zmniejszą ryzyko pojawienia się alergii. Materace SleepMed cechują się specjalną budową, która umożliwia optymalną wentylację i niezwykle skuteczne odprowadzanie wilgoci. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Airforce, która jest specjalną, wielostrefową metodą nacinania pianek w tzw. kratkę wentylacyjną. Na skutek tego powstają nacięcia, które pełnią funkcję otwartych komór. Właśnie przez nie wyrzucany zostaje nadmiar ciepła i wilgoci z materaca. Zapewniony jest maksymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu. Dzięki temu możemy pozbyć się wilgoci, bakterii, roztoczy i innych drobnoustrojów.

Wysoki poziom komfortu

Do jakościowego, głębokiego wypoczynku niezbędne jest zachowanie wysokiego poziomu komfortu. W przypadku materacy SleepMed odpowiada za to odczuwalny efekt masażu, dzięki któremu możemy poczuć się we własnej sypialni jak w luksusowym hotelu. Wrażenie masażu ułatwia odprężenie się i powoduje, że sam wypoczynek staje się jeszcze przyjemniejszy. To działanie wynika ze specjalnego designu i perforacji wykonanych na powierzchni pokrowca.

Brak snu niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji, które oddziałują nie tylko na nasze samopoczucie, ale i organizm. W przypadku dzieci niedobór wypoczynku może też zaburzyć proces prawidłowego rozwoju. Warto zatem upewnić się, że mogą liczyć na komfortowe i przytulne otoczenie snu.

wyrób
Materac SleepMed Comfort jest przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.