Zaznacz stronę

Sprawdź, jak dopasować najlepszy rozmiar materaca do swojej sylwetki oraz wymiarów swojego łóżka.

Czym charakteryzuje się materac termoelastyczny Hilding Salsa?

Materac termoelastyczny Hilding Salsa z wierzchu pokryty jest pianką VISCO, która gwarantuje niezwykle komfortowy wypoczynek. Ponieważ dopasowuje się ona do kształtu ciała pod wpływem jego nacisku oraz temperatury, gwarantuje przyjemne uczucie otulenia w tym samym momencie, w którym kładziesz się na łóżku. Dodatkowa warstwa pianki poliuretanowej zapewnia jeszcze większą elastyczność materaca i jeszcze wyższy komfort wypoczynku. Ten materac ma też status wyrobu medycznego,
co oznacza, że bezpiecznie mogą na nim spać nawet osoby z problemami z kręgosłupem czy zagrożone powstaniem odleżyn.
Materace termoelastyczne Hilding Salsa mają też aż siedem stref twardości, które umożliwiają równomierne podparcie ciała we wszystkich jego odcinkach podczas snu.

Materac Hilding Salsa ma też bardzo dobrą wentylację. Dzięki temu w jego wnętrzu nie rozwija się wilgoć, nie namnażają się też grzyby czy bakterie. Przez to nie tylko nie nasila on alergii, ale ma też dużą żywotność. Jest więc świetną inwestycją na lata.
Nic dziwnego, że otrzymujesz na niego aż 15 lat gwarancji. Materac Hilding Salsa jest też dostępny z dwoma pokrowcami do wyboru. Tencel jest pokrowcem antyalergicznym, który pochłania też wilgoć ze skóry. Jest więc idealny dla osób, które pocą się w nocy albo mają bardzo wrażliwą skórę. Z kolei Velvet zawiera mikrokapsułki z probiotykami, które zwalczają alergeny. To więc idealny pokrowiec dla alergików.

W jakich rozmiarach oferowane są materace termoelastyczne Hilding Salsa?

Zastanawiasz się, jaki rozmiar materaca termoelastycznego Hilding Salsa wybrać? Jeśli śpisz w łóżku w pojedynkę i masz sylwetkę standardowych rozmiarów, najlepszy będzie dla Ciebie materac termoelastyczny 90×200 cm. Jeśli cenisz sobie większy komfort w łóżku lub masz sylwetkę większych rozmiarów, materace termoelastyczne 90×200 cm mogą być dla Ciebie za małe. Lepszy będzie materac o szerokości 100-120 cm. Natomiast jeśli szukasz materaca dla pary, najlepsza szerokość to ta wynosząca od 140 do nawet 200 cm. Ta ostatnia świetnie sprawdza się u par o większych sylwetkach. Standardowe materace termoelastyczne są dostępne w długościach 200 cm. Osoby, które mają wzrost powyżej 190 cm, powinny wybierać jednak jeszcze dłuższe materace, mające około 210 cm. 

Kto powinien wybrać do swojego łóżka materac termoelastyczny Hilding Salsa?

Już wiesz, jaki materac termoelastyczny najlepiej wybrać. Zastanawiasz się jednak, czy to dobry wybór dla Ciebie? Materac termoelastyczny to idealny wybór dla osób, które chcą się komfortowo wysypiać. Dzięki warstwie pianek i siedmiu punktom podparcia, materac termoelastyczny Hilding Salsa gwarantuje Ci niezwykle zdrowy i komfortowy sen. Dlatego jest też idealnym wyborem dla osób z problemami z kręgosłupem, bo pozwala równomiernie podpierać go we wszystkich jego odcinkach. Ponieważ materace termoelastyczne, takie jak Hilding Salsa, to często materace medyczne, warto stosować je u osób unieruchomionych,
na przykład po zabiegach, aby zapobiec powstawaniu odleżyn. 

Materace termoelastyczne to też bardzo dobre materace dla alergików, bo są one wykonane z antyalergicznych materiałów.
U osób z silnymi alergiami lepiej może się jednak sprawdzić materac lateksowy 90×200 cm lub w większym rozmiarze. Lateks to materiał, który jest najmniej alergizujący ze wszystkich, a do tego ma świetną wentylację między warstwami pianek. Materac termoelatyczny jest też świetnym wyborem dla osób, które często marzną w nocy. Pianka termoelastyczna bardzo dobrze trzyma ciepło, dlatego idealnie zachowuje podwyższoną temperaturę i pozwala Ci lepiej ogrzać się w nocy.

Opracowane przez: zdrowykregoslup.pl